f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Містичний трилер про Чорнобиль вийде в прокат у липні

29.04.2018

Прем'єра містичного трилера "Брама" режисера Володимира Тихого з Ірмою Вітовською у головній ролі відбудеться 26 липня 2018 року. 

Про це повідомляє прес-служба Держкіно

"Фільм "Брама" - екранне втілення відомої п'єси Павла Ар'є "На початку і наприкінці часів", що в постановках різних режисерів із шаленим успіхом пройшла на сценах українських і закордонних театрів. У кінострічці Тихого зображена містика, чарівні істоти та суворі реалії життя в новому погляді на Чорнобильську зону відчуження", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, кілька шарів гриму до невпізнання змінили та вдвічі зістарили виконавицю головної ролі - відому українську актрису Ірму Вітовську, яка перевтілилася в образ бабці на ім'я Пріся. Вона розмовляє з русалками, їсть галюциногенні гриби, а колись, за війни, зарізала дванадцятьох есесівців. Для Вітовської роль не нова, адже актриса грала бабу Прісю на театральній сцені у постановці "Сталкери" і отримала за цю роль "Київську Пектораль" та "Мельпомену Таврії". 

У фільмі також зіграли Віталіна Біблів, Ярослав Федорчук, Дмитро Ярошенко, Дмитро Тубольцев.

П'єсу ставили під двома назвами: "Сталкери" і "Баба Пріся". Остання була робочою назвою фільму, але автори вирішили змінити назву на "Брама", що краще відповідає творчому задуму режисера та співавтора сценарію Тихого.

"Широкий спектр драматургії "Брами" - від комедії до жаху, техногенна архаїчність персонажів - почерпнутий з етнографічних подорожей Павла Ар'є у 2008 році до Чорнобильської зони відчуження. Мені було цікаво працювати з цим матеріалом, він унікальний своїм авангардним поглядом на те, що відбувається на околицях Чорнобиля зараз і як видозмінюються класичні міфи і з'являються нові", - говорить режисер. 

Продюсери фільму - Ігор Савиченко, Марко Супрун, Володимир Тихий, Володимир Філіппов. Постпродакшн-продюсер - Олексій Москаленко.

Фільм вироблено компанією "Directory Films" за підтримки Держкіно спільно з компанією "Бедлам Продакшнс" і "Mental dRive studio".

Фото: IMDb

Відео: Держкіно

Джерело: Укрінформ.