f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

І СТУДЕНТСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ КІНОТЕЛЕОПЕРАТОРІВ ОКО

22.04.2018

Студентський фестиваль кінотелеоператорів «КінОкО» - проект кафедри кінотелеоператорства Інституту екранних мистецтв КНУТКіТ ім. І.К.Карпенка-Карого та Гільдії кінооператорів України UGC, яка з лютого 2007 року стала членом Європейської Федерації національних асоціацій кінооператорів IMAGO.

Фестиваль, покликаний відкривати нові імена у галузі кіномистецтва та як огляд найцікавіших здобутків саме студентського кіно.

Фестиваль є лабораторією з перевірки нових ідей та пошуку молодих талантів, які можуть стати новими обличчями українського та світового кіно. 

МЕТА ФЕСТИВАЛЮ

Організація творчого діалогу студентів українських профільних навчальних закладів.

Мотивація студентів і випускників кінотелеоператорів в сприянні їхньому професійному розвитку та наближенню до високих технічних та художніх світових стандартів.

Належне визнання ролі кінооператорского мистецтва в світі кінематографії. Усвідомлення неоціненного внеску який створюють  в кіноіндустрії представники цієї професії.

Підтримка фільмів та відео-робіт які пропонують нові концепції розвитку зображального рішення екранних творів.

Підняття престижу професії кінотелеоператора.

IMAGO, Європейська федерація асоціацій національних кінооператорів, була офіційно заснована в Римі 13 грудня 1992 року по ідеї і ініціативи Лучано Товолі, президентом Італійської спілки кінооператорів AIС. Створення федерації - результат напруженої роботи, виконаної протягом двох зустрічей в Римі, в штаб-квартирі AIC в Сінечітта (Cinecitta), при бажаній, творчій і рішучій участі відомих і сформованих суспільств кінооператорів, а саме AIC (Італія), AFC (Франція) , BSC (Великобританія) і BVK (Німеччина).

Головною метою Федерації є підтримка і захист високих стандартів, досягнутих в кінооператорській професії, сприяння в постійному обміні досвідом, в поширенні унікальних досягнень культури, на якій грунтується технічна і художня якість кінематографа Європи.

IMAGO володіє найбільш багатим сумарним творчим і технічним досвідом, робить свій вплив на розвиток і вдосконалення технологічного обладнання, а також на якість кінопоказу, що є однією з головних турбот кінооператорський громадськості. Це, в свою чергу, гарантує глядачам сприйняття кінопродукції порівнянне з якістю оригіналу.

Сферою діяльності IMAGO є спонукання різних національних урядів включитися в процес систематичного збереження і відновлення нашого великого європейського кінематографічного спадку.

Одно з головних питань, що стоять перед IMAGO - рух за авторські права оператора-постановника в Європі. Авторське право вже мають кінооператори Польщі, Болгарії, Естонії, Данії, України.

Інші країни також борються за визнання авторського права операторів і їх членство в існуючих організаціях зі збору авторських відрахувань.

Гільдія кінооператорів України

Початок створення Гільдії кінооператорів України ГКУ було покладено в 70-х роках минулого століття. В 1999 році Гільдію очолив відомий кінооператор Вілен Калюта. Гільдія об'єднує в своїх рядах професійних кінотелеоператорів, які працюють в різних системах виробництва фільмів і професійної освіти в Україні. Членами ГКУ є високопрофесійні оператори з вищою професійною освітою які підтвердили свою кваліфікацію знятими творами.

До завдань ГКУ входить підвищення ролі художньо образотворчого рішення екранних творів і боротьба за престиж професії кінооператора шляхом утвердження високих творчих критеріїв. Художньо творчі позиції і досягнення української школи кінооператорів, що виникли ще в 30-х роках минулого століття і продовжені активної практикою наступних поколінь, дозволили тепер законодавчого визнання кінооператорів - як авторів екранного зображення.

ГКУ підтримує необхідність корпоративної і професійної солідарності та міжнародного співробітництва кінооператорів для консолідації інтересів, підняття престижу професії і повсюдного утвердження авторського права творчої професії - кінооператор. У лютому 2007 року в Лісабоні ГКУ вступила в члени IMAGO

Президент Гільдії кінооператорів України С.А. Лисецький

Інформацію надано організаторами події.