f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

І СТУДЕНТСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ КІНОТЕЛЕОПЕРАТОРІВ ОКО

22.04.2018

Студентський фестиваль кінотелеоператорів «КінОкО» - проект кафедри кінотелеоператорства Інституту екранних мистецтв КНУТКіТ ім. І.К.Карпенка-Карого та Гільдії кінооператорів України UGC, яка з лютого 2007 року стала членом Європейської Федерації національних асоціацій кінооператорів IMAGO.

Фестиваль, покликаний відкривати нові імена у галузі кіномистецтва та як огляд найцікавіших здобутків саме студентського кіно.

Фестиваль є лабораторією з перевірки нових ідей та пошуку молодих талантів, які можуть стати новими обличчями українського та світового кіно. 

МЕТА ФЕСТИВАЛЮ

Організація творчого діалогу студентів українських профільних навчальних закладів.

Мотивація студентів і випускників кінотелеоператорів в сприянні їхньому професійному розвитку та наближенню до високих технічних та художніх світових стандартів.

Належне визнання ролі кінооператорского мистецтва в світі кінематографії. Усвідомлення неоціненного внеску який створюють  в кіноіндустрії представники цієї професії.

Підтримка фільмів та відео-робіт які пропонують нові концепції розвитку зображального рішення екранних творів.

Підняття престижу професії кінотелеоператора.

IMAGO, Європейська федерація асоціацій національних кінооператорів, була офіційно заснована в Римі 13 грудня 1992 року по ідеї і ініціативи Лучано Товолі, президентом Італійської спілки кінооператорів AIС. Створення федерації - результат напруженої роботи, виконаної протягом двох зустрічей в Римі, в штаб-квартирі AIC в Сінечітта (Cinecitta), при бажаній, творчій і рішучій участі відомих і сформованих суспільств кінооператорів, а саме AIC (Італія), AFC (Франція) , BSC (Великобританія) і BVK (Німеччина).

Головною метою Федерації є підтримка і захист високих стандартів, досягнутих в кінооператорській професії, сприяння в постійному обміні досвідом, в поширенні унікальних досягнень культури, на якій грунтується технічна і художня якість кінематографа Європи.

IMAGO володіє найбільш багатим сумарним творчим і технічним досвідом, робить свій вплив на розвиток і вдосконалення технологічного обладнання, а також на якість кінопоказу, що є однією з головних турбот кінооператорський громадськості. Це, в свою чергу, гарантує глядачам сприйняття кінопродукції порівнянне з якістю оригіналу.

Сферою діяльності IMAGO є спонукання різних національних урядів включитися в процес систематичного збереження і відновлення нашого великого європейського кінематографічного спадку.

Одно з головних питань, що стоять перед IMAGO - рух за авторські права оператора-постановника в Європі. Авторське право вже мають кінооператори Польщі, Болгарії, Естонії, Данії, України.

Інші країни також борються за визнання авторського права операторів і їх членство в існуючих організаціях зі збору авторських відрахувань.

Гільдія кінооператорів України

Початок створення Гільдії кінооператорів України ГКУ було покладено в 70-х роках минулого століття. В 1999 році Гільдію очолив відомий кінооператор Вілен Калюта. Гільдія об'єднує в своїх рядах професійних кінотелеоператорів, які працюють в різних системах виробництва фільмів і професійної освіти в Україні. Членами ГКУ є високопрофесійні оператори з вищою професійною освітою які підтвердили свою кваліфікацію знятими творами.

До завдань ГКУ входить підвищення ролі художньо образотворчого рішення екранних творів і боротьба за престиж професії кінооператора шляхом утвердження високих творчих критеріїв. Художньо творчі позиції і досягнення української школи кінооператорів, що виникли ще в 30-х роках минулого століття і продовжені активної практикою наступних поколінь, дозволили тепер законодавчого визнання кінооператорів - як авторів екранного зображення.

ГКУ підтримує необхідність корпоративної і професійної солідарності та міжнародного співробітництва кінооператорів для консолідації інтересів, підняття престижу професії і повсюдного утвердження авторського права творчої професії - кінооператор. У лютому 2007 року в Лісабоні ГКУ вступила в члени IMAGO

Президент Гільдії кінооператорів України С.А. Лисецький

Інформацію надано організаторами події.

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.