f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Дайджест Docudays UA: що варто відвідати 28 березня

27.03.2018

Фестивальний день на Docudays UA традиційно розпочнеться з ранкової кави з режисер(к)ами та правозахисниками. Щодня, починаючи з 25-го березня, режисер(к)и, чиї фільми були показані напередодні в конкурсах DOCU/СВІТ, DOCU/УКРАЇНА та DOCU/КОРОТКО, а також учасники(-ці) правозахисної програми RIGHTS NOW! спілкуватимуться з глядач(к)ами в неформальній атмосфері кав'ярні на першому поверсі кінотеатру «Жовтень». Окрім цього, у програмі Docudays UA відбуватиметься чимало цікавих позаконкурсних показів, майстер-класів та зустрічей із гостями фестивалю. Отже, коротко про найцікавіше.
ВІДКРИТИЙ ПІТЧИНГ. Проекти «CIVIL PITCH: фільми громадської активності»
Кінотеатр «Жовтень» | Класік | 10.00
Представниці та представники громадського сектору, а також режисери й режисерки по-своєму прагнуть досягти змін у суспільстві. Об’єднавши власний досвід, знання та зусилля, протягом програми «CIVIL PITCH: фільми громадської активності» вони зможуть створити фільми на гостросоціальні теми, цікаві широкій аудиторії. Під час пітчингу документалісти та активісти презентують результати роботи двох тренінгів цієї програми.
У литовському стилі. Розмова Арунаса Мателіса з Туе Стін Мюллером
Кінотеатр «Жовтень» | Класік | 15.00
Вважається, що литовський режисер-документаліст Арунас Мателіс зробив найбільший внесок у популяризацію Литви за кордоном у 2006 році. У Києві Арунас Мателіс презентує ретроспективу своїх найкращих фільмів і візьме участь у публічній розмові, яку модеруватиме Туе Стін Мюллер, знаменитий данський журналіст, кінокритик, консультант міжнародних кінофестивалів та ментор тренінгів для документалістів.
Мовчазна війна
Кінотеатр «Жовтень» | Гегемон | 18.00
Від початку конфлікту в Сирії тисячі жінок постраждали від зґвалтувань, що їх сирійський режим використовує як зброю у війні, коячи злочин проти людства. Жінки, які висловлюються в цьому фільмі, вирішили порушити мовчанку. Їхні свідчення – рідкісні, виняткові і дуже сумні. Вони – голоси невимовних злочинів режиму Башара аль-Асада.
Боббі Джен
Кінотеатр «Україна» | Червона зала | 21.15
У прокаті в Києві – з 2 квітня
Після десяти років у ролі прими знаменитої ізраїльської танцювальної трупи «Батшева» американська танцівниця Боббі Джен Сміт приймає життєво важливе рішення – повернутися до США. Безпосередній та інтимний підхід режисерки Ельвіри Лінд розкриває настіж світ сучасного танцю і оприявнює емоційну трясовину, де переплітаються мистецтво, романтичні стосунки та рішучість.
Михайло та Даниїл
Кінотеатр «Жовтень» | Аншлаг | 21.45
Зустріч з режисером та героями.
Михайло художник. Він готується до нової виставки, працює над серією картин «Щоденник Франца Кафки». Даниїлу тридцять чотири, проте його життя невіддільне від батькового. Він народився глухонімим, з важкою формою дитячого церебрального паралічу. Документальна сага про стосунки літнього батька і сина, який, здається, ніколи не подорослішає.

Офіційна інформація.