f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Дайджест Docudays UA: що варто відвідати 27 березня

27.03.2018

Фестивальний день на Docudays UA традиційно розпочнеться з ранкової кави з режисер(к)ами та правозахисниками. Щодня, починаючи з 25-го березня, режисер(к)и, чиї фільми були показані напередодні в конкурсах DOCU/СВІТ, DOCU/УКРАЇНА та DOCU/КОРОТКО, а також учасники(-ці) правозахисної програми RIGHTS NOW! спілкуватимуться з глядач(к)ами в неформальній атмосфері кав'ярні на першому поверсі кінотеатру «Жовтень». Окрім цього, у програмі Docudays UA відбуватиметься чимало цікавих позаконкурсних показів, майстер-класів та зустрічей із гостями фестивалю. Отже, коротко про найцікавіше.

Фільми, доступні для людей з порушеннями зору: як робити тифлокоментар
Кінотеатр «Жовтень» | Класік | 13.00
Практика забезпечення відеопродуктів спеціальним аудіоописовим коментарем є поширеною за кордоном. В Україні таких фільмів, на жаль, одиниці. Цьогоріч Docudays UA спільно з організацією «Fight For Right» підготував два фільми для людей з порушеннями зору. Крім того, на майстер-класі експерти та експертки розкажуть про особливості створення тифлокоментарів.
Поезія у документальному кіно. Розмова Лучяно Барізоне з Лорен Віссо
Кінотеатр «Жовтень» | Класік | 15.00
DOCU/КЛАС запрошує на розмову між Лучяно Барізоне, видатним кінокритиком, колишнім директором фестивалю Visions du Réel у Ньйоні, Швейцарія та членом журі численних світових кінофестивалів, і кінокритикинею, журналісткою, режисеркою Лорен Віссо (США).
Ліда
Кінотеатр «Україна» | Синя зала | 17.00
«Ліда» — це сучасний поетичний кінематографічний досвід. Змішування часу і місць створює подібну до живопису оповідь про сімейну любов, яка існує лише у спогадах. Неозначені у часі спогади переповідають головна героїня Ліда, її син і сестра. Ліда – стара бабуся й остання людина, що розмовляє старою шведською у колишньому шведському поселенні в Україні.
Дискусія «Ленінопад і трансформація урбаністичної свідомості»
Triptych: Global Arts Workshop | Велика зала | 18.30
Вільний вхід
У рамках виставки «У пошуках Леніна» запрошуємо на дискусію «Ленінопад і трансформація урбаністичної свідомості», де чотири творчі інтелектуал(к)и обміняються думками про майбутнє декомунізованих міст України і про роль, яку відіграє публічний простір у розвитку громадянської свідомості і трансформації ідентичності.
Відлюдна земля
 Кінотеатр «Україна» | Червона зала | 21.15
Дослідники знайшли 32 документальні стрічки, зняті на острові Пасхи майже сто років тому. Вони містять зображення кам’яних скульптур острова – «моаї», – але практично не показують жителів острова, які стали жертвами жорстокої колонізації. «Відлюдна земля» розповідає про те, як один із найкрасивіших туристичних куточків у світі колись був в’язницею, а також про сучасну тюрму на острові – невелике поселення, що охороняють місцеві жителі та чилійські тюремні охоронці.

 

Офіційна інформація

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.