f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Ахтем Сеітаблаєв розповів, чому «Захар Беркут» за стилем буде ближче до «Хороброго серця»

03.03.2018

Відомий режисер Ахтем Сеітаблаєв повідомив, що знімальний період нового історичного екшену «Захар Беркут» розпочнеться в липні, а фільм глядач побачить у 2019 році.

Про це Ахтем Сеітаблаєв розповів в ефірі програми «Час: Online» на «5 каналі».

«Ми прийняли рішення, що не будемо використовувати жорстку атмосферу і жорстку подачу історії, як у серіалі «Вікінги», також не хочемо знімати у стилі «300 спартанців», – розповів режисер.

За його словами, «Захар Беркут» має бути яскравою, динамічною, з чітким меседжем та змістом, історичною драмою, епосом.

«Хоча у нас є головні герої, головна діюча особа фільму – народ. Тому за стилем ми хочемо зробити щось ближче до «Хороброго серця», - сказав Ахтем Сеітаблаєв.

Водночас він підкреслив, що сюжет максимально відповідатиме оригіналу: «Ми підписали меморандум про співпрацю з Міжнародним фондом Івана Франка, який очолюється його внуком, та збережемо оригінальний твір».

«Зараз іде підготовчий період: пошук локації, акторів, робота над сценарієм, осмислення того, що потрібно буде побудувати частину декорацій тощо. Наші продюсери плідно працюють з американськими колегами. В липні цього року розпочнемо знімальний період і глядач побачить фільм в 2019 році», – повідомив пан Сеітаблаєв.

За сюжетом, монгольська орда на чолі з ханом Бурундою рухається на захід, винищуючи все на своєму шляху. Дійшовши до високих Карпатських гір, військо зупиняється біля підніжжя. Однак вночі кілька місцевих мисливців – брати Беркути – потайки пробираються в табір та звільняють полонених. Несамовитий від люті хан вирішує йти навпростець, щоб помститися і знищити карпатські поселення. Проте невеличка громада гірських мисливців під керівництвом Захара Беркута має свій план, щоб назавжди зупинити чисельного ворога.

Як повідомляв «Детектор медіа», компанія Kinorob підписала з Film.ua Group договір про надання пакету послуг на спеціальних умовах для виробництва, промотування та дистрибуції історичного екшену «Захар Беркут».

Проект став переможцем дев'ятого конкурсного відбору кінопроектів Державного агентства України з питань кіно. Бюджет картини склав 75 млн гривень, з них держпідтримка - 30 млн гривень. Режисер - Ахтем Сеітаблаєв, продюсери - Єгор Олесов.  

У листопаді минулого року режисер фільму Ахтем Сеітаблаєв, оператор-постановник Юрій Король, художник-постановник Влад Одуденко, продюсер Єгор Олесов і автор сценарію Ярослав Войцешек побували в дослідницькій експедиції в Карпатах. В рамках поїздки творча команда шукала основні локації для майбутніх зйомок, а також відвідала село Нагуєвичі, де народився і працював Іван Франко. Група познайомилася з істориками, етнографами, експертами в області життя і творчості класика, дізналася деталі побуту жителів Карпат тих часів.

 

Джерело: Детектор медіа.

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.