f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Асоціація кіноіндустрії України закликала Мінкульт не шкодити українському кіно (документ)

27.02.2018

Кінопрофесіонали написали звернення щодо 500 млн грн на патріотичні серіали.

Асоціація кіноіндустрії України написала звернення до міністра культури і голові колегії Мінкульту Євгену Нищуку.

У документі Асоціація висловлює занепокоєння щодо ситуації, що склалася навколо фінансування українського кіно у 2018 році.

У зверненні наголошується, що в Мінкульті немає розробленої структури і механізму відбору якісних кінопроектів; що в рамках конкурсних відборів при Держкіно діє секція фільмів патріотичного спрямування; що існує дефіцит коштів, виділених на створення національних фільмів, які виграли пітчинг. Така ситуація, згідно з документом, "ставить під загрозу виробництво фільмів, особливо в ко-продукції з іншими країнами". "Такий розвиток подій зробить неможливим популяризацію співпраці з Україною", - йдеться у зверненні.

 

 

 

Асоціація кіноіндустрії України також закликала Мінкульт не вчиняти дій, які можуть зашкодити розвиткові однієї з найперспективніших вітчизняних галузей.

 

Асоціацію кіноіндустрії заснували наприкінці 2016 року, туди входять українські кінокомпанії, її очолює продюсер Володимир Яценко ("Дике поле").

Нагадаємо, 27 лютого в міністерстві культури має пройти засідання колегії, на якому обговорять рекомендації щодо оцінки патріотичних телефільмів, серіалів і анімації, які будуть фінансуватися за рахунок державного бюджету. У Мінкульті відзначають, що будуть розробляти прозорі механізми розподілу грошей на "кіно патріотичного спрямування".

 

 

Джерело: Лівий берег.