f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

На 68-му Берлінале українська делегація провела бізнес-ланч

20.02.2018

18-го лютого Фонд Ігоря Янковського і Державне агентство України з питань кіно вперше в історії України організували  та успішно провели бізнес-ланч для українських і закордонних продюсерів у рамках Co-Production Market.

 

В обідньому залі Палати депутатів Берлінського міського парламенту, яка розташована в історичній будівлі Прусського ландтаґу (парламенту) недалеко від відомої площі Потсдамер-плац зібралися понад 250 продюсерів з 70 країн світу, щоб познайомитися зі своїми українськими колегами. Co-Production Market  —  це спеціальна індустріальна програма в рамках Берлінського кінофестивалю, для роботи в якій щорічно відбирають близько 600 продюсерів, котрі мають досвід міжнародної співпраці у виробництві фільмів.

 

Україна так масштабно у цій програмі була представлена вперше. Крім бізнес-ланчу, в якому взяли участь два десятка українських продюсерів, що шукають партнерів закордоном, Голова Держкіно Пилип Іллєнко провів для міжнародних учасників Co-Production Market презентацію можливостей України в галузі кіновиробництва.

 

Коментуючи цю подію, бізнесмен і меценат Ігор Янковський зазначив, що його Фонд ось уже шостий рік поспіль послідовно просуває українське кіно закордоном: «Кілька років тому ми заклали добру традицію щорічно проводити бізнес-ланчі «Meet Ukrainian Producers» на Каннському міжнародному кінофестивалі у Франції, які користуються великим успіхом. І ось тепер в Німеччині ми вперше від імені України організували зустріч професіоналів на найбільшому в світі Берлінському кінофестивалі. У минулому ми підтримували роботу Українського стенду на Європейському кіноринку, проводили українські вечірки, привозили на Берлінале молодих кінематографістів. Організація бізнес-ланчу на Co-Production Market — це новий крок у бік розвитку національної кіноіндустрії, яка почала демонструвати серйозний підйом».

 

У зв'язку з безпрецедентною активністю українських кінематографістів на 68-му Берлінале столицю Німеччини відвідав Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко, який взяв участь у бізнес-ланчі та ознайомився з роботою Українського стенду на Європейському кіноринку.

 

«У 2018 році держава додала на розвиток кіно ще півмільярда, в цілому спрямувавши на український кінематограф близько мільярда гривень. І тут в Берліні ми хочемо показати, що Україна має нові можливості для співпраці, має всі шанси зайняти гідне місце у світовому кіно. Я впевнений, що наше покоління є свідком ренесансу українського кінематографа, і наша спільна робота в трикутнику: президент, парламент і кіноіндустрія досягне високого результату», —  зазначив Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.

 

Підбиваючи підсумки роботи української делегації на 68-му Берлінському кінофестивалі, Голова Держкіно Пилип Іллєнко заявив, що 2017-ий рік став переломним для українського кіно на шляху його відродження. Тільки за підтримки Держкіно торік в Україні було знято 47 фільмів, приблизно третина цих стрічок створювалася  у співпраці із закордонними партнерами.

 

Як зазначив Голова Держкіно Пилип Іллєнко: «Вперше за роки незалежності ми отримали повноцінний осінній сезон кінопрем'єр. Всі українські стрічки, що вийшли у прокат, були успішними і показали, що вони можуть конкурувати з іноземними картинами. Наші фільми збирають призи на світових кінофестивалях. Тепер цей успіх потрібно закріпити і розвинути. Тому так важливо привернути увагу закордонних продюсерів до можливостей нашого кінематографа. У Берліні захід такого масштабу і важливості ми проводимо вперше. Проводити бізнес-ланч на Берлінале дуже престижно, оскільки Co-Production Market є найефективнішим інструментом для пошуку партнерів. І це питання не тільки фінансової участі, а й визнання нашої держави як цікавого і перспективного партнера для співпраці».

 

На Європейському кіноринку 68-го  Берлінського міжнародного кінофестивалю Україна  представлена на національним стендом #UkraineIsYourDestination, організованим Держкіно, Асоціацією кіноіндустрії України (АКУ), Українською Кіноасоціацією (УКА) спільно з українськими  кінопродюсерами.

 

«Берлінале» - міжнародний кінофестиваль класу «А», який вважається одним із найпрестижніших і найбільш відвідуваних кінофестивалів світу. Фестиваль щорічно проводиться з 1951-го року в столиці Німеччини. У рамках «Берлінале» працює Європейський кіноринок (EFM), який є одним із найважливіших місць зустрічі професіоналів у сфері кіноіндустрії: виробників, дистрибуторів, сейлз-агентів, організаторів фестивалів та кіноринку.

 

Інформацію надано Державним агентством України з питань кіно.

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.