f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Berlinale буде радий українським фільмам – директор фестивалю

12.02.2018

Берлінський міжнародний кінофестиваль буде радий, якщо на ньому будуть представлені українські фільми, а також картини про Україну.

Про це кореспонденту Укрінформу в ФРН сказав директор Berlinale Дітер Косслік.

"Ми будемо готові розглянути українські заявки, якщо будуть документальні, а також ігрові картини; розглянути і вирішити, чи підходять вони для наших програм", - сказав Косслік.

 

Він зауважив, що у Німеччині і Європі відносно добре знають про те, що відбувається сьогодні і в останні роки в Україні з програм новин. "Якщо ж буде більше фільмів, які представлять події під новим, іншим кутом; фільмів - документальних, ігрових, - які розповідають нові історії, звичайно ж ми їх покажемо", - запевнив Косслік.

Директор фестивалю додав, що "радий, що хоча б один фільм з України представлений цього року у рамках фестивальної програми Panorama". Це дебютна картина Марисі Нікітюк, яка виступила сценаристом та режисером, "Коли падають дерева" (виробництво Україна-Польща-Македонія за підтримки Державного агентства України з питань кіно). Показ у Берліні фільму про життя в українській глибинці стане світовою прем'єрою.

Крім того, на Європейському кіноринку (EFM) 68-го Berlinale працюватиме Український національний стенд. Традиційно головним його слоганом стане #UkraineIsYourDestination. У рамках EFM буде проведено низку заходів, спрямованих на просування України на міжнародному кіноринку і налагодження співпраці з іноземними партнерами. Асоціація кіноіндустрії України привезе каталог "Українські фільми 2017/2018", у якому зібрана інформація про найновіші українські роботи - готові та ті, які знаходяться у процесі виробництва.

Як повідомлялося, 68-й Berlinale пройде з 15 по 25 лютого. За "Золотих ведмедів" на ньому позмагаються 19 кінокартин. Відкриє фестиваль "Острів собак" Веса Андерсона.

 

Джерело: Укрінформ.

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.