f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

30 січня у кінотеатрі Оскар презентували історичний екшн про народного героя Олексу Довбуша

31.01.2018

30 січня у кінотеатрі Оскар в ТРК Гуллівер презентували історичний екшн «Легенда Карпат» про народного героя Олексу Довбуша.

Фільм вийде на екрани України 29 березня 2018 року, а світова прем’єра відбудеться

13 березня у Атланті, штат Джорджіа, США


Фільм повністю відзнято на історичних локаціях – Протяті Камені, Соколине Око, Вижниця, водоспади Гук.


 Презентували фільм

режисер та продюсер Сергій Скобун,

виконавець головної ролі, рок-музикант та соліст групи Друга Ріка Валерій Харчишин,

та яскрава та самобутня співачка Марія Яремчук.

У фільмі актори постали перед глядачами у образах відважного карпатського ватажка Олекси Довбуша та його коханої Марічки Дзвінки.

Також був присутнім співак та актор Михайло Грицкан, який зіграв роль вуйко Олекси Довбуша.

Творча група розповіла, що в основі фільму історія легендарної особистості Олекси Довбуша, його самопожертви заради коханої людини та братів по зброї - опришків.  

Перед глядачами постає герой, який несе в собі всю палітру життєвих реалій простого люду того часу. Від бідного німого хлопчика, котрий переживає від того, що не такий, як усі, до войовничого і грізного ватажка, який бачить більше, глибше ніж інші і в той же час - сентиментального і чуттєвого романтика, здатного не тільки вірити в високі ідеали, але й захищати їх.

Режисер на питання про кастинг відповів, що образ головного героя повністю втілив Валерій Харчишин.

Так, Валерій часто сперечався, чому його образ часто виглядає агресивним, чому він має бути саме таким? Я відповідав йому, що у тих обставинах герой був саме таким, - говорить режисер.

Валерій пройшов через безліч травм, недоспаних ночей, випробувань на витривалістью

 

Так, Валерій Харчишин згадував, що прочитав всі доступні книги про Олексу Довбуша, щоб не тільки грати народного героя, але й переживати всі ті почуття та емоції, котрі переживав сам Довбуш.

Режисер Сергій Скобун розповів, що містичні обставини та події у Карпатах існують не тільки у легендах про мольфарів (карпатських чаклунів), але й супроводжували групу під час зйомок фільму.  


Режисер розповідає:

Ми дійсно брали консультації у мольфара, дуже незвичної і цікавої людини ,Івана Назаровича Снігура, який спочатку неохоче ,але з часом із великим бажанням допомогав нам. Він розповів про те що існують дано вже забуті сучасними людьми закони природи, якими не потрібно нехтувати. Потрібно навчитися читати знаки і звертати увагу на них. Через ці знаки сама природа попереджає нас. З його розповідей багато чого потрапило в сценарій: мольфар ходив в гори на одне улюблене місце і на це місце прилітала птаха , вона прилітала кожен день в один той час і починала,дуже гарно співати і як тільки починався цей спів весь ліс замовкав всі птахи , всі комахи ,навіть вітер стихали , птаха відспівувала, злітала, робила таку петлю і летіла собі геть ! І як тільки вона відлітала ,то весь ліс вибухав голосами ,все співало ,шуміло ,кричало. І це відбувалось кожен день на наших очах! І з часом я зрозумів що ця пташина пісня ,це не просто пісня ,це молитва природі , а політ це уклін природі. Все живе платило повагою ,мовчанням цій молитві, а потім вибухало звуками ,співами в підтримку цій молитві. Потім він йшов в гори.

 

Марія Яремчук теж розповіла про неймовірний збіг – вона знімалася у тому ж самому місці, де знімався колись її батько.

Я всією душею за український продукт. Тим більше, за історію Батьківщини свого батька. Зніматися було дуже хвилююче та відповідально, але легко – відзначила співачка.


Також глядачам презентували новий кліп до пісні гурту Друга Ріка.

 

 

Валерій Харчишин розповів, що знімали спеціально взимку, на історичних локаціях, де знімався фільм і де опришки боролися за свободу свого народу. Кліп знімали при температурі повітря -20 градусів.

Марія Яремчук зізналася:

Нещодавно я написала новий трек, який називається «Дорога воїна». Планувала презентувати цілий альбом на початку наступного року, однак, думаю, що час показати цю пісню саме зараз.

Михайло Грицкан дуже емоційно закінчив зустріч із творчою групою фільму:


Я вважаю, що Легенда Карпат – це наш бойовик, а Олекса Довбуш – це бунтар, це такий наш герой, котрий не хотів коритися несправедливості. Думаю, що багато наших хлопчаків будуть виховуватися на образі героя Олекси Довбуша.

Режисер фільму запросив на сцену опришків у справжніх костюмах та із справжньою унікальною карпатською зброєю – бартками. Детально розповів про амуніцію та зброю опришків, окремо звернув увагу, що вся холодна зброя виготовлена карпатськими ковалями.

Закінчилася презентація фотосесією, на якій гості могли не тільки сфотографуватися із зірками – Валерієм та Мірією - , але й отримати від них постер до фільму із автографом акторів.

 

Офіційна інформація.