f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Розпочинаються зйомки українського фільму про життя Степана Бандери

30.01.2018

В Україні знімуть фільм, присвячений життю і діяльності Степана Бандери. Стрічка включатиме чимало невідомих фактів з біографії політичного діяча.

Про це повідомляє «Укрінформ».  

«Вивчаючи літературу, архівні матеріали, ми розуміємо, що Бандера був державною людиною, з державною філософією. Якби ми в Україні взяли за основу його постулати, то жили би вже в європейській державі. Але це буде фільм не політичний. Це буде цікавий художній фільм про неординарну особистість. У фільмі, зокрема, буде багато музики, тому що Бандера був дуже музикальною людиною... Початок зйомок планується на червень-липень 2018 року, а вихід фільму - до дня народження  Степана Бандери - 1 січня 2019 року. Зйомки відбуватимуться у Львові та на Західній Україні, у Кракові, Римі, Мюнхені, Ваймері», - заявив режисер-постановник та автор сценарію, народний артист України Дмитро Мухарський у п'ятницю. 26 січня, на прес-конференції.

Він уточнив, що у стрічці буде висвітлено три періоди життя Бандери: хлопчика семи-восьми років, який співає в церкві «Аве Марія», юнака 17-18-ти до 24-х років і період від другого суду і до кінця життя.

Режисер зазначив, що наразі проблема - з фінансуванням проекту. Частину коштів, для початку, обіцяють українці з Німеччини, але є сподівання і на українську діаспору з Канади та США, на український бізнес та державну підтримку, оскільки тема - патріотична, актуальна. 

На головні ролі, за словамиДмитра  Мухарського, планується запросити провідних акторів українського кіно й театру, акторів з Польщі та Німеччини. Одну з ролей погодився зіграти Богдан Бенюк. Виконавець головної ролі, в розрахунку на якого писався сценарій, - син режисера, український ведучий, шоумен Антін Мухарський.

«Ми хочемо, щоб у нашому фільмі були тільки красиві люди. Ми хочемо показати світові, що у нас дуже красива нація», - наголосив Дмитро Мухарський.  

Наразі, додав режисер, готовий літературний сценарій майбутньої стрічки, ідею якої два з половиною роки тому запропонував голова української громади у Тюрингії (Німеччина) Василь Вітенко.  

Оператор-постановник - Олександр Кришталович, композиторка - Юлія Діброва. Представники української громади у Тюрингії Василь Вітенко - генеральний продюсер, а Іван Готра - продюсер. 

«Бандера - неоднозначна постать. Але ставлення до нього змінюється. Якщо раніше ми говорили: «Ні, ми не бандерівці. Ми - інші», то з роками прийшло усвідомлення того, що треба про Бандеру більше знати і його вивчати. Ми повинні зробити цей фільм, показати правдиву історію про нього, показати його як людину - як він ріс, як він жив, якою була його сім'я, якими були його цінності, що його формувало, чому він став на шлях боротьби за незалежність України. Я думаю, що у нас це вийде», - підкреслив Василь Вітенко.

Юлія Діброва додала, що її надихає можливість взяти участь в такому грандіозному проекті, і пообіцяла створити музику, яка справді розкриватиме життя Степана Бандери як високодуховної особистості, показуватиме його як геніального виконавця і музиканта. 

«До роботи над саундтреком ми будемо залучати відомих виконавців, підключати всі сучасні засоби що стосується втілення музичної форми і формату. Це буде цікаво і сучасно», - запевнила композиторка.

Нагадаємо, 25 грудня 2014 року канал «1+1» показав прем'єру документального проекту «Секрети Бандери».

 

На фото - Антін Мухарський

Джерело: Детектор медіа.

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.