f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Kinorob та УІНП співпрацюватимуть у зйомках копродукційного історичного трилера про Голодомор

23.01.2018

Українська студія Kinorob, яка працює над створенням історичного трилеру «Гарет Джонс» спільного виробництва Польщі, України та Великобританії, підписала угоду про співпрацю з Українським інститутом національної пам’яті (УІНП).

Про це повідомляє прес-служба Film.ua.

Згідно умов угоди продакшн та Український інститут національної пам’яті об’єднають зусилля заради популяризації історії України у світі та інформування суспільства про події, пов’язані з Голодомором 1932-1933 років в Україні.

«Україна ставить собі за завдання донести до світу правду про страшний злочин геноциду, який був здійснений тоталітарним режимом в Україні у 1932 – 1933 роках. Тому фільм, створення якого розпочинається, є надзвичайно важливим. Адже він дозволить побачити сучасним європейцям ті страшні події очима Гарета Джонса, європейця, який зумів прорвати сталінську інформаційну блокаду. Фільм потрібний і українцям, адже ми продовжуємо переосмислювати своє минуле, долати спадщину тоталітаризму. Зрештою, Україна відчуває брак якісного історичного кіно. І я вірю, що цей фільм, який знімає високопрофесійнакоманда стане кроком у розвитку й українського історичного кіно», - наголосив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Фільм «Гарет Джонс” - історія відомого британського журналіста-дослідника, який попри смертельну небезпеку відправився до Радянської України, щоб викрити та донести до світової спільноти всю правду про трагедію українського народу - Голодомор.  Його викриття згодом стали підґрунтям для роману «Колгосп тварин» Джорджа Орвелла. Режисером стрічки, зйомки якої розпочнуться в Україні на початку березня 2018 року, виступить голова Європейської кіноакадемії, відома польська режисерка Аґнєшка Голланд.

«Гарет Джонс – один із тих небагатьох сміливців, які у 1933 році намагались донести до світу правду про страшний злочин комуністичного режиму в Україні – вбивство голодом народу. Мужність та журналістька чесність вельського кореспондента викликають захоплення. Але, на жаль, досі в Україні і у світі про Гарета Джонса та його подвиг знають вкрай недостатньо. Тож ми щиро вітаємо створення історичного трилера та готові всіляко допомагати його авторам, щоби завдяки фільму в Україні та у світі більше знали і про Гарета Джонса, і про той страшний злочин Голодомору, який він викривав», - сказав Володимир Тиліщак, заступник голови Українського інституту національної пам'яті.

У рамках роботи над проектом Український інститут національної пам’яті надасть авторам фільму консультації та доступ до фото та відеоматеріалів, а також архівних документів, результатів наукових досліджень, інформативних та аналітичних текстів, пов’язаних з подіями Голодомору 1932-1933 років та постаттю Гарета Джонса.

«Ми вдячні Українському інституту національної пам’яті за готовність до спрівпраці та всебічну підтримку історичного трилеру “Гарет Джонс”. Надані командою інституту інформація, архівні матеріали та консультації дуже важливі для нас, і допоможуть у створенні фільму. Крім того, в рамках роботи над проектом ми плануємо разом з партнерами провести ряд освітніх та культурно-мистецьких заходів, які будуть спрямовані на популяризацію в міжнародній спільності інформації про події, пов’язані з Голодомором 1932-1933 років в Україні», - зазначив продюсер стрічки Єгор Олесов.

Зйомки українського блоку фільму розпочнуться на початку березня 2018 року, а згодом пройдуть в Польщі та Шотландії.

Нагадаємо, у грудні 2017 року студія Kinorob та Державне агентство України з питань кіно підписали договір про надання державної підтримки на виробництво історичного повнометражного фільму «Гарет Джонс» режисера Аґнєшки Голланд. Зйомки розпочнуться в лютому 2018 року.

Загальний бюджет стрічки - спільного виробництва України (Kinorob), Польщі (Film Produkcja) та Великобританії (Crab Apple Film) - складає 262 млн 207 тис 790 грн, з них 25 мільйонів 930 тисяч гривень - підтримка Держкіно. 

Заснований на реальних подіях історичний трилер «Гарет Джонс» став переможцем 10-го конкурсного відбору кінопроектів в категорії Тематичні ігрові фільми (до 85-х роковин Голодомору 1932-33 років в Україні). 

Прем’єра історичного трилера «Гарет Джонс» запланована на 2019 рік.

Режисерка: Аґнєшка Голланд. Продюсери: Клаудія Смея, Станіслав Дзідзіч, Єгор Олесов, Ангус Ламонт, Андреа Халупа. Оператор: Томаш Наумюк. Автор сценарію: Андреа Халупа. Художник по костюмах: Олександра Стазько. Художник-постановник: Гжегож Піонтковський. Композитор: Антоні Комаса-Лазаркевич.

Виробництво: Film Produkcja, Kinorob, Crab Apple Film за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

 

Джерело: Детектор медіа.

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.