f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Радянське кіно із "забороненими" акторами: у Ради просять чітких правил

12.01.2018

Нацрада пропонує внести зміни до деяких законодавчих норм у сфері захисту телерадіопростору, зокрема щодо трансляції радянських фільмів за участю акторів, внесених до Переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці.

Про це йдеться в заяві, оприлюдненій головою Національної ради Юрієм Артеменком під час засідання 11 січня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Найбільше громадяни та медіаресурси критикували законодавчу колізію щодо практики трансляції деяких радянських фільмів. Це питання потребує роз'яснення ще й тому, що окремі представники індустрії, замість пропозиції глядачеві нового контенту, штучно створюють в інфопросторі сенсаційні кампанії навколо продукту старого радянського виробництва. Українську аудиторію намагаються тримати в контексті ностальгії за минулим, маніпулятивно використовуючи для цього кінематограф. Цьому сприяє, зокрема, нерозв'язана суперечність навколо застосування обмежень згідно з законодавчо обумовленим Переліком осіб, які створюють загрозу національній безпеці України", - сказав Артеменко.

Він додав, що досі неузгоджено положення двох законів, які сторони трактують відповідно до своїх інтересів. Таким чином, немає чіткого розуміння, як реагувати на трансляцію радянського фільму, який був створений до 1991 року, за участю особи, що внесена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, і прокатне посвідчення на цей кінематографічний твір не скасоване.

Національна рада звертається до парламенту України про нагальну необхідність узгодження законодавства.

З повним текстом документа можна ознайомитися на сайті Нацради

Як відомо, закон про телебачення і радіомовлення прямо забороняє трансляцію усіх фільмів і передач з участю артистів, внесених до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, а також розповсюдження та демонстрування будь-яких фільмів, незалежно від країни походження, виробництва після 1 серпня 1991 року.

 

Джерело: Укрінформ.

19 січня, неділя, Червоний зал. КРАЩІ ФІЛЬМИ СВІТОВОГО КІНОПРОКАТУ

17 грудня, вівторок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН. Художні фільми «НА ЗАХІДНОМУ ФРОНТІ БЕЗ ЗМІН» та «З НОВИМ РОКОМ!»

18 грудня, середа, Синій зал 25-й річниці Спітакської трагедії присвячується Документальний фільм «РОЗДІЛЮ ТВІЙ БІЛЬ»