f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Завершилося виробництво ще двох документальних фільмів

18.12.2017

За підтримки Держкіно завершилося виробництво ще двох документальних фільмів: «Перша сотня» режисера Юлії Шашкової і «Вона та війна» режисера Марії Кондакової.

 

Держкіно переглянуло завершений виробництвом документальний фільм-дослідження «Вона та війна»

Компанія «ІнсайтМедіа» представила Держкіно повнометражний документальний фільм «Вона та війна» (робоча назва – «Міцна та ніжна») про життя українських жінок-військовослужбовців на фронті і поза ним. Проект цього фільму став одним із переможців Восьмого конкурсного відбору Держкіно. Режисером стрічки є Марія Кондакова, автором сценарію – Яна Пономаренко, продюсерами – Володимир Філіппов, Андрій Суярко та Алла Овсяннікова («ІнсайтМедіа»), а також асоціативний продюсер Julien Berlan («Frenzy Paris»).

Державна підтримка цієї картини склала 3 млн 398 тис. грн. Загальна вартість виробництва фільму – 3 млн 608 тис. грн.

Головні герої стрічки: Валерія Бурлакова, Ірина Іванюш, Марія Кушнір.

Перед тим, як стати гранатометницею на лінії фронту неоголошеної війни, Лєра була журналісткою. У проміжках між порушенням режиму тиші та «відповідями» на ворожі обстріли, Лєра шукає відповіді на питання про сенси своєї служби та долі, що формуються між життям та смертю.

Тим часом у Києві іншим життям живуть дві дівчини: Ірина, яка після повернення з фронту викладає у коледжі допризовну підготовку юнаків, та юристка Марія, яка у вільний час проходить військові тренування у складі регіональної самооборони.

Зйомки картини тривали майже рік і проходили в зоні АТО, а також у Києві та в Івано-Франківській області.

Над фільмом працювала творча знімальна група:
Режисер – Марія Кондакова;
Автор ідеї – Яна Пономаренко;
Оператор – Сергiй Стеценко;
Звукорежисер – Михайло Закутський, Олег Кульчицький;
Режисери монтажу – Іван Банніков, Сергій Клепач;
Виконавчий продюсер – Леонід Княжицький.

Документальна стрічка «Вона та війна» буде представлена на національних та міжнародних кінофестивалях.

 

Завершилося виробництво повнометражного документального фільму «Перша сотня»

 

Компанія «Альбатрос Коммунікос Україна» представила Держкіно готовий фільм «Перша сотня». Авторами стрічки є Ярослав Пілунський та Юлія Шашкова; продюсером – Анна Капустіна.

«Перша сотня» – це фільм, який зриває маски громадянського суспільства під час конфлікту: добро і зло, ненависть і любов, суперечки і примирення. Це історія про групу людей: братів по зброї, друзів та патріотів, які, попри все, зберегли свою людяність. Після подій на Maйдані і під час війни, вони є тими, хто створює нову Україну. А роман двох із них на наших очах народжує нове життя.

Проект «Першої сотні» став одним із переможців 8-го конкурсного відбору Держкіно. Державна підтримка фільму склала 1 989 325 грн., що становить 50% загальної вартості фільму.

Зйомки стрічки проходили з жовтня 2013-го до грудня 2016-го рр.

Трейлер:

Інформацію надано Державним агентством України з питань кіно.

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.