f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

На нагороду Європейської кіноакадемії претендує фільм Сергія Лозниці

08.12.2017

Документальний фільм українського кінорежисера Сергія Лозниці «Аустерліц» претендує на нагороду Європейський кіноприз – премію Європейської кіноакадемії (European Film Academy, EFA).

Про це повідомила прес-служба Європейської кіноакадемії.

«Аустерліц» розповідає про зміну ставлення людей до історії таборів смерті у Другій світовій війні. Стрічка знімалася у Німеччині на території нацистських концтаборів у Дахау, а також у Берген-Бельзені, Равенсбрюку, Заксенхаузені та Дора-Міттельбау. Виробництвом фільму займалася німецька компанія Imperativ Film за підтримки Beauftragter der Bundesregierung für Angelegenheiten der Kultur und der Medien (BKM) та German Federal Film Board.

Минулого року фільм отримав головну нагороду німецького кінофестивалю DOC Leipzig.

Документальний фільм Сергій Лозниці виробництва німецької компанії став одним з номінантів у категорії «Найкращий документальний фільм». Із ним будуть змагатися стрічки «Спільність» Анни Замецької (Польща), «Гарний листоноша» Тоніслава Христова (Фінляндія, Болгарія), «Чана» Люсії Стоєвіч(Іспанія, Ісландія і США) та «Незнайомець у раю» Гвідо Хендрикса(Нідерланди).

На головну статуетку Європейської кіноакадемії в номінації «Найкращий європейський фільм» в 2017 році претендують п’ять фільмів. Це «120 ударів на хвилину» режисера Робена Кампійо (Франція), «Тіло і душа» Ільдіко Еньейді(Угорщина), «Квадрат» Рубена Естлунда (Швеція, Німеччина, Франція, Данія), «По той бік надії» Акі Каурісмякі (Фінляндія, Німеччина) та «Нелюбов» Андрія Звягінцева (Росія, Бельгія, Німеччина, Франція).

На звання найкращого європейського кінорежисера цього року претендують Ільдіко Еньеді («Тіло і душа», Акі Каурісмякі («По той бік надії»), Йоргос Лантімос («Вбивство священного оленя»), Рубен Естлунд («Квадрат») та Андрій Звягінцев («Нелюбов»).

Найкращою європейською актрисою стане одна із п’яти номінаток:  Паула Бір(«Франц»), Жюльєт Бінош («Впусти сонце»), Олександра Борбей («Тіло і душа»), Ізабель Юппер («Хепі-енд») чи Флоренс П'ю («Леді Макбет»).

На нагороду «Найкращий європейський актор» номіновано Класа Банга(«Квадрат»), Коліна Фаррелла («Вбивство священного оленя»), Йозефа Хадера(«Стефан Цвейг»), Науеля Переса Біскаярта («120 ударів на хвилину») та Жана-Луї Трентіньяна («Хепі-енд»).

Європейська академія номінувала на відзнаку «Найкращий європейський сценарист» творців сценаріїв до фільмів «Вбивство священного оленя», «Квадрат», «Франц» та «Тіло і душа».

На нагороду «Європейське відкриття року – приз FIPRESCI» претендують фільми «Дрібний фермер» (Франція), «Безбожний» (Болгарія, Данія, Франція), «Леді Макбет» (Великобританія), «Літо 1993» (Іспанія) та «Відлюдники» (Німеччина, Австрія).

«Найкращою європейською комедією» назвуть один з чотирьох фільмів: «Король бельгійців» Джессіки Хоупа Вудворта і Петера Бросенса (Бельгія, Нідерланди, Болгарія), «Квадрат» Рубена Естлунда, «Вінсент і кінець світу» Крістофа Ван Ромпея (Бельгія, Франція) чи «Ласкаво просимо до Хартманнів» Симона Ферхоевена (Німеччина).

Відзнаку «Найкращий європейський повнометражний анімаційний фільм» можуть отримати стрічки: «Етель і Ернст» Роджера Мейнвуда(Великобританія, Люксембург), «Луїза взимку» Жана-Франсуа Лагіоні(Франція, Канада), «З любов’ю, Вінсент» Дороти Кобелі та Х'ю Уелшмана(Польща, Великобританія) чи «Зомбілленіум» Артура де Пінса і Алексіса Дюкора (Франція, Бельгія).

Понад 3 тисячі професіоналів з різних сфер кінематографу – члени Європейської кіноакадемії –визначать переможців голосуванням. Лауреати будуть оголошені на 30-й церемонії вручення Європейської кінопремії, яка пройде 9 грудня в Берліні.

Там також вручать дві почесні нагороди. Премію за «Прижиттєві досягнення» цьогоріч отримає російський кінорежисер Олександр Сокуров. А відзнаку «Європейські досягнення в світовому кіно» Європейська кіноакадемія присудила французькій та американській актрисі й режисерці Жюлі Дельпі.

Нагадаємо, минулого року пять статуеток премії Європейський кіноприз й зокрема за «Найкращий фільм року» здобула німецько-австрійська трагікомедія «Тоні Ердманн» режисерки Марен Аде. На на нагороду «Найкращий документальний фільм» претендувала стрічка українського кінорежисера Сергія Лозниці «Подія» (Нідерланди-Бельгія), однак переміг фільм «Море у вогні» Жанфранко Розі (Італія, Франція).

Джерело - Детектор.Медіа.

10 грудня, вівторок, Червоний зал ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ Посольство Аргентини в Україні представляє Художній фільм «ПІДПІЛЬНЕ ДИТИНСТВО»

10 грудня, вівторок, Синій зал ДНІ КИРГИЗЬКОГО КІНО В УКРАЇНІ Присвячено 85-річчю Чингіза Айтматова

11 грудня, середа, Синій зал ДНІ КИРГИЗЬКОГО КІНО В УКРАЇНІ Присвячено 85-річчю Чингіза Айтматова