f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Квадрат (Р.Естлунд, 2017)

04.12.2017

Квадрат

У 2017 році головний приз Канського кінофестивалю отримав фільм шведського режисера Рубена Естлунда «Квадрат». Картина моментально стала подією в світі кінематографу. З'явилися численні відгуки та рецензії серед критиків, так і думки глядачів. Одні захоплювалися картиною, навіть називали молодого майстра продовжувачем традицій легендарного Інгмара Бергмана, а інші приходили в здивування і давали негативну оцінку...

Це історія про куратора музею сучасного мистецтва Крістіане. Він вів хороше життя, мав повагу суспільства, жив в просторій квартирі, їздив на елегантній машині. А також був з усіма ввічливим і толерантним, і готовим прийти на допомогу. Одного разу у нього вкрали мобільний телефон і гаманець прямо посеред площі. І цей випадок матиме наслідки для головного героя. І, паралельно, Крістіан збирається провести виставку, пов'язану з одним твором мистецтва, що теж знаходить дуже неприємний відтінок.

У «Квадраті» переплелися кілька сюжетних ліній, в центрі яких знаходиться Крістіан. Ця ідея непогана, і мала кілька прецедентів в інших роботах відомих кіномитців. Але у фільмі Естлунда вийшло не зовсім все добре з перипетіями і розвитком сюжету. Вони не доведені до кінця. Створюється враження, що автори мали кілька ідей, які перемішали в одну загальну картину, але не пов'язали їх. Сценарій має прорахунки, недомовленість та повільність оповідання. Такі проблеми позначилися на всьому фільмі. Деякі моменти виглядали нудно, а інші здавалися зайвими. У багатьох джерелах «Квадрат» позиціонувався, як комедія. Чесно кажучи, це дуже дивна комедія. Люди сміялися мало, і гумор цієї картини здається для нас дивним. У скандинавських країн своя культура і традиції, які відрізняються від нашої. Тому, щоб зрозуміти такі роботи, як «Квадрат» треба трохи знати деякі специфічні особливості культури північних народів. Це нерозуміння створює якийсь дисбаланс і неправильне сприйняття творів мистецтва зі Швеції і Норвегії.

«Квадрат» - це фільм про проблеми суспільства, толерантності, тільки розповідь відбувається з боку скандинавських країн з їх специфічною культурою, традиціями і звичаями. Нам картина здається дивною і незрозумілою.

 

Автор тексту - Андрій Широков.

Зображення - Humanmag.

22 травня, середа, Червоний зал ФІЛЬМИ-ПРИЗЕРИ МІЖНАРОДНИХ КІНОФЕСТИВАЛІВ

22 травня, середа, Малий зал Посольство Аргентинської Республіки та Посольство Республіки Куба в Україні представляють «ЦИКЛ ВЕЧОРІВ ІСПАНОМОВНОГО КІНО»

22 травня, середа, Малий зал Рада ветеранів НСКУ «Шлях до творчих вершин» Вітання ювілярів