f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

"Пісні і танці про смерть" у конкурсі 21-го МКФ документального кіно в Їглаві

21.10.2017

Поетичний фільм-есе про життя та смерть створювався компанією «Пронто Фільм» за підтримки Державного агентства України з питань кіно впродовж 5 років.

Заснований у 1997 році п’ятьма місцевими студентами, кінофестиваль у Їглаві став одним з найбільших і найважливіших фестивалів документалістики в Європі. Щороку його відвідує понад 40 тисяч глядачів.

Світова прем’єра фільму «Манливий, Солодкий, Без меж або Пісні і Танці про Смерть»  відбудеться у конкурсній програмі «Поміж морями», де презентують найкращі документальні роботи з Центральної та Східної Європи.

За словами авторки ідеї та режисерки фільму Тетяни Ходаківської: «Це фільм про усвідомлення смерті, побудований на межі документальних та художніх методів. Це може прозвучати пафосно, але перш за все, ми хотіли створити фільм, що буде корисним. Уявіть, наскільки легше може бути жити, якщо не забувати, що одного дня ти помреш. Скільки проблем здадуться несуттєвими? Скількох стресів можна буде позбутися?»

Подорож чотирма країнами (Україна, США, Італія, Грузія), що почалася зі спостережень про ставлення до смерті, перетворилася на особистий досвід — загинув Георгій Берідзе, відомий грузинський оператор, з яким Тетяна розпочинала проект.

Після смерті Георгія зйомки у Грузії продовжили його син Ніколоз Чавчавадзе та Олександр Запорожченко. Над фільмом також працювали талановиті українські оператори Ярослав Пілунський та Андрій Толошний. Значна частина фільму знята на 16- та 35-міліметрову плівку. Музику до фільму написав Михайло Ніколаєв.

Режисером фільму є Тетяна Ходаківська, співрежисером — Олександр Стеколенко, продюсером — Максим Асадчий.

Проект фільму «Манливий, Солодкий, Без меж або Пісні і Танці про Смерть» (з робочою назвою «Життя. Останнє питання») став одним із переможців П’ятого конкурсного відбору Держкіно.

Офіційна інформація.

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.