f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

На Варшавському МКФ відбулася світова прем’єра фільму «Будинок “Слово”»

21.10.2017

17-18 жовтня у рамках однієї із конкурсних програм 33-го Міжнародного кінофестивалю у Варшаві була представлена документальна повнометражна стрічка «Будинок “Слово”», створена за підтримки Держкіно України. На світову прем’єру картини зКиєва приїхала делегація у складі режисера Тараса Томенка, продюсерів Юлії Чернявської та Олега Щербини, Голови Держкіно Пилипа Іллєнка, Голови комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторії Сюмар і народного депутата України Юрія Павленка. На презентації до української команди долучився Посол України в Польщі Андрій Дещиця.

Важливість фільму пояснюється його змістом – він відкриває світові істинну причину тотального занепаду української культури в 30-их роках минулого століття – повне винищення інтелектуального і духовного потенціалу нації. Саме тоді під одним дахом в одному фешенебельному харківському будинку зібрали всіх найвідоміших тогочасних письменників і поетів, художників і режисерів, акторів та актрис,  і за кілька років репресували.

Потужна історія фільму підкріплена оригінальною формою: глядач бачить маловідомі або абсолютно ексклюзивні архівні фотографії та відеоматеріали, а разом з цим чує озвучені сучасними київськими акторами справжні вислови та думки Миколи Хвильового і Майка Йогансена, Раїси Троянкер і Наталії Ужвій, Остапа Вишні та Володимира Сосюри, Павла Тичини, Леся Курбаса та багатьох інших.

Творці фільму Тарас Томенко та поетеса Любов Якимчук впродовж 5 років роботи над фільмом перебрали тисячі листів та доносів, історичних праць та висновків катів з НКВС. І все це було знайдено в чисельних архівах, до цього закритих або до кінця не розібраних.

«Будинок “Слово”» створений компанією Fresh Production Group за підтримки  Державного агентства України з питань кіно.Всеукраїнська прем’єра стрічки відбудеться у Харкові 27 жовтня, а 9 листопада вона вийде у широкий прокат. Запланований також промотур містами України.

 

Офіційна інформація.

Будинок кіно На його чотирьох поверхах розташувалися три кінозали: червоний, синій, білий

Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно – ідеальні місця для проведення банкетів, фуршетів, приймань.

Київ, Будинок кіно, оренда офісних приміщень.