f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

У Вінниці презентували прем’єру фільму "Тримай біля серця"

15.10.2017

Прем’єрний показ соціальної драми режисера Валерія Шалиги про сучасні події на сході відбувся сьогодні у одному з найбільших кінотеатрів Вінниці. На презентацію кінострічки «Тримай біля серця» зібралася вся акторська трупа, а це більше півсотні осіб. Подивитися на себе з екранів прийшли і нацгвардійці, які були задіяні у масових сценах, і ветерани АТО, котрі виступили консультантами знімальної групи. І хоча під час показу кілька разів вимикали світло, на загальну атмосферу це не вплинуло. Прем’єра відбулася, а глядачі мали унікальну можливість з перших уст почути цікаві розповіді про знімальний процес і головні секрети презентованого фільму.

«Щодня на знімальному майданчику працювали волонтери, які виконували свою роботу безкоштовно, у цьому напевно головна особливість фільму, відзнятого у Вінниці. Все було дуже по-сімейному. Поруч з акторами працювали ветерани АТО – Роман Смішний та Андрій Гишпаль, які не тільки допомагали нам створити реалістичну картину – війну, яка відбувається зараз на сході, але й забезпечували експонатами – доставляли їх з передової, так би мовити, з жару-пилу, – розповідає Валерій Шалига. – Головне завдання, яке я ставив перед собою, це створити достойне українське кіно про наших українських героїв. Ми щодня дивимося на героїв американських, європейських, навіть, російських фільмів. А де ж українські? Так, знімати кіно в Україні – це дорого. Середній бюджет українського фільму, який зараз проходить на пітчингу, складає 20–25 мільйонів гривень. Та оскільки «Тримай біля серця» знімали у Вінниці і міськрада допомагала організовувати зйомки на різних майданчиках і локаціях, зйомки обійшлися значно дешевше».

Знімали кінострічку влітку минулого року у Вінниці і на території військової частини 3028, що під Калинівкою. Потім був довгий монтажний період. Фільм складається з двох частин і триває дві з половиною години. Головного героя – офіцера, який добровольцем пішов воювати в зону АТО, – зіграв актор театру на Подолі Ігор Волков.

«Найбільше зачепило, врадило і надихнуло те, що на знімальному майданчику ми працювали поруч з реальними учасниками АТО, переграти чи недограти – не можна було, все мало відбуватися реалістично, без прикрас, – розповідає Ігор Волков. – Окремі сцени в фільмі вийшли настільки делікатними і трепетними, що назавжди залишаться у пам’яті. Моя роль важка і відповідальна. Це мій невеликий вклад у перемогу, за яку щодня борються наші хлопці на передовій».

Продюсери фільму кажуть, що після Вінниці фільм «Тримай біля серця» планують презентувати в обласних центрах України та столиці. Також демонстрація кінокартини відбудеться на передової і у військових шпиталях, де лікуються поранені бійці АТО.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото автора

Джерело: День
19 січня, неділя, Червоний зал. КРАЩІ ФІЛЬМИ СВІТОВОГО КІНОПРОКАТУ

17 грудня, вівторок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН. Художні фільми «НА ЗАХІДНОМУ ФРОНТІ БЕЗ ЗМІН» та «З НОВИМ РОКОМ!»

18 грудня, середа, Синій зал 25-й річниці Спітакської трагедії присвячується Документальний фільм «РОЗДІЛЮ ТВІЙ БІЛЬ»