f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Олег Наливайко про реорганізацію «Укртелефільму»

01.10.2017

Під час засідання колегії Державного комітету телебачення і радіомовлення України голова комітету Олег Наливайченко повідомив про основні завдання, які необхідно вирішити для перетворення ДП «Студія "Укртелефільм"» на публічне акціонерне товариство, інформує «Укрінформ».

«Три головні завдання ми маємо вирішити.

Перше – це виконати закон «Про Суспільне телебачення і радіомовлення» і постанову Кабінету Міністрів про реорганізацію в публічне акціонерне товариство студії «Укртелефільм» – і потім, відповідно, про приєднання її до ПАТ НСТУ.

Друге – ми маємо зробити кроки... щоб відновити його («Укртелефільму») роботу як підприємства, що є статутною вимогою, зі створення різного роду фільмів, тобто повернути його до творчої діяльності. Це можливо тільки в одному варіанті – після приєднання до НСТУ. Самостійно це зробити йому нереально.

Третє питання – це соціально захистити всіх людей, які сьогодні працюють в "Укртелефільмі"», – сказав Олег Наливайко.

Водночас він додав, що без залучення інвестора, без вирішення проблем з мировою угодою розв'язати цю проблему не вдасться.

«Віктор Підлісний (генеральний директор «Укртелефільму». – ред.) працював півроку і зробив величезну дипломатичну роботу і по мировій угоді, і по пошуку інвестора. Це дуже важливо. Але будь-яке рішення не повинен приймати Держкомтелерадіо, враховуючи те, що у нас створений Суспільний мовник, у нас повноцінно працює Наглядова рада.

Тому, як тільки вийшли на кінцевий варіант і стосовно мирової угоди, і стосовно інвестиційної угоди, я зустрівся з Наглядовою радою, з головою правління НСТУ – і було прийнято рішення, що ми маємо рухатись разом, абсолютно відкрито, без підкилимних домовленостей.

Тому було прийнято рішення розширити комісію з реорганізації «Укртелефільму» з тим, щоб до неї увійшли представник Наглядової ради і представник-юрист від НСТУ. І тоді ця комісія має спільно рухатися далі і виступати з якимись пропозиціями...

Це спільний шлях, як виконати постанову Кабінету Міністрів, а потім спільно вирішувати ті проблеми, які є тягарем на шиї колективу студії і особисто генерального директора», – підкреслив Олег Наливайко, зазначивши при цьому, що держава не має права зняти проблеми, які виникли в «Укртелефільму», за допомогою фінансування з державного бюджету.

Як додав заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак, створення такої комісії передбачається постановою Кабінету Міністрів України, а комісія в розширеному складі дасть можливість провести процедуру перетворення «Укртелефільму» на ПАТ безболісно, бо до її складу відтепер будуть залучені всі суб'єкти, які сьогодні займаються «Укртелефільмом» і які будуть займатися ним завтра.

Водночас Богдан Червак запропонував Віктору Підлісному надати свої пропозиції щодо складу цієї комісії, а також план дій щодо виходу студії з кризи.

За словами Віктора Підлісного, «Укртелефільм» «теж зацікавлений в тому, щоб комісія почала спокійно працювати».

«І я, і колектив розуміємо, що ми повинні виконати постанову. Але сума заборгованості у нас залишається, вона не вирішується. Суми, які ми отримуємо на сьогодні, дають нам можливість покрити лише вартість електрики, води і деяку виплату заробітної плати. Тобто самотужки вийти з кризової ситуації і покрити всі фінансові витрати не є можливим. Значить, студія не зможе існувати і функціонувати, а залишиться в такому ж стані, в якому вона є», – сказав генеральний директор «Укртелефільму».

Зазначалося, що на першому етапі ДП «Українська студія телевізійних фільмів "Укртелефільм"» має бути перетворене на ПАТ «Укртелефільм», другий етап передбачає його приєднання до ПАТ НСТУ як його філії або як дочірнього підприємства.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України 18 серпня 2017 року ухвалив постанову «Питання перетворення державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів "Укртелефільм"» у публічне акціонерне товариство "Укртелефільм"». Ця постанова визначає механізм перетворення державного підприємства у ПАТ, яке, відповідно до закону, має увійти до складу Суспільного мовника.

«Укрінформ», 26 вересня 2017 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.