f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Сценарій «Узлісся» Олександри Лавренчук відібрано до програми ScripTeast

01.10.2017

Сценарій українського фільму "Узлісся" про Лесю Українку, створений Олександрою Лавренчук, візьме участь у програмі для сценаристів ScripTeast, повідомляє "Укрінформ".

Виробництво фільму, над яким працює компанія JS Films, планують здійснити у міжнародній копродукції.

"Для участі в програмі ScripTeast були відібрані сценарії з 8 країн Центральної та Східної Європи. Перший етап відбудеться на початку жовтня у Польщі. Україна вдруге бере участь у ScripTeast – у 2016 році головну нагороду за найкращий сценарій отримав проект "Коли падають дерева" Марисі Нікітюк", – ідеться в повідомленні компанії JS Films.

Біографічна стрічка з робочою назвою "Узлісся" – це розповідь про долю найвідомішої української поетеси та письменниці Лесі Українки.

Кінострічка представляє історію життя великої жінки з ранніх років до останніх днів. Дві реальності – повсякденне життя і внутрішній світ самої Лесі – тісно переплітаються і відображають всі ключові повороти її долі.

Креативний продюсер та автор ідеї фільму – Юлія Сінькевич (JS Films, генеральний продюсер Одеського міжнародного кінофестивалю). Співпродюсер – Марія Москаленко (FX FILM Georgia). Автор сценарію і учасниця ScripTeast – Олександра Лавренчук (автор кількох поетичних збірок та сценаріїв для телепроектів).

За словами Юлії Сінькевич, задум зняти фільм про Лесю Українку виник спонтанно, коли вони разом з Марією Москаленко проїжджали повз Сурамі, де померла поетеса.

"Мені здавалося, фільми про долю Лесі Українки повинні існувати, а тема лежить на поверхні. Але вивчаючи безліч матеріалу, що присвячені творчості поетеси, я зрозуміла – про неї практично немає кінострічок. Єдина ігрова "Іду до тебе" була знята в 1971 році. Але ж Леся Українка – не тільки одна з ключових фігур української культури, а й сильна жінка. І тоді ми вирішили, що цей сюжет є актуальним і він обов'язково повинен бути живим, а не стереотипним. Ми хочемо створити фільм, в котрому Леся розкриється як жива людина зі своїми слабкостями й емоціями", – говорить Юлія Сінькевич.

"Укрінформ", 26 вересня 2017 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.