f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Про Олега Сенцова згадували на Міжнародному конгресі ПЕН-клубу у Львові

01.10.2017

З 17 по 24 вересня 2017 року у Львові відбувся 83-й конгрес Міжнародного ПЕН-клубу, що мав своєю темою обстоювання правди в часи пропаганди.

В рамках конгресу орагнізатори повсякчас нагадували учасникам про долю українського кінорежисера і письменника Олега Сенцова, засудженого Росією за сфальшованими звинуваченнями.

Для учасників конгресу було проведено флеш-моб в аеропорту: приїжджих зустрічали із табличками із іменем Олега Сенцова.

У перший день конгресу, 17 вересня 2017 року, тут було продемонстровано ігровий фільм «Хайтарма» Ахтема Сеітаблаєва про депортацію кримських татар із Криму у 1944 році та документальну стрічку «Процес» Аскольда Курова про судилище над Олегом Сенцовим.

Символом підтримки стало і те, що в перший день роботи конгресу організатори залишили у президії порожній стілець, на якому символічно мав би бути Олег Сенцов

19 вересня 2017 року в рамках конгресу відбувся вечір «Порожні стільці» на честь Олега Сенцова і ув'язнених письменників.

На вечорі було представлено постановку першого акту п'єси Олега Сенцова «Номери» у виконанні львівського театру «І люди, і ляльки» (режисер Олексій Кравчук).

Нині родичі та адвокат не знають, де саме перебуває Олег Сенцов, відправлений по етапу з колонії в Якутії.

Адвокат Олега Сенцова Дмитро Дінзе повідомив, що адвокатів або родичів мають поінформувати у кінцевій точці шляху. «Поки що інформації немає», – сказав захисник.

Сам Олег Сенцов 17 вересня 2017 року відправив із СІЗО Тюмені листа, в якому повідомив, що вважає, що його етапують у найпівнічнішу колонію суворого режиму Росії у Харпі.

Власна інформація НСКУ

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.