f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Володимир Гройсман про плановане фінансування кіно у 2018 році

30.09.2017

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман прокоментував плани уряду передбачити у Державному бюджеті України на 2018 рік на підтримку кінематографу близько 500 млн. гривень.

«Культура і освіта є базовими для будь-якого суспільства, тому цьому варто приділяти значну увагу. Ми чітко усвідомлюємо, наскільки це важливо. Українську культуру обов’язково будемо підтримувати, тому збільшили витрати на розвиток культури у 2018 році до 4,1 млрд. гривень. Зокрема, на національний кінематограф передбачаємо виділити 500 млн. гривень – процес уже цього року пішов, всі переконалися, що ми можемо знімати якісні українські стрічки», – сказав Володимир Гройсман в інтерв’ю «Укрінформу».

Зазначимо, що планована на кіно на 2018 рік сума у 500 млн. гривень – приблизно така ж, як і виділена на кінематограф у Державному бюджеті України цього року. З урахуванням інфляції, падіння курсу гривні, а також – збільшення кількості кінопроектів, які очікують на державну підтримку, в Україні фактично відбувається зменшення державного фінансування кіно.

Власна інформація НСКУ

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.