f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Московський «Театр.doc» показав виставу за матеріалами справи Олега Сенцова та «кримських терористів»

30.09.2017

Московський незалежний театр документальної п'єси «Театр.doc» 23 вересня 2017 року показав у столиці Росії виставу «Війна близько», інформує видання «Крим. Реалії».

Одна з частин вистава присвячена процесу над українським режисером, кримчанином Олегом Сенцовим та іншими фігурантами справи «кримських терористів».

«"Помолвка" – документальний проект за матеріалами судової справи Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Війна вже прийшла, і у звичайних хлопців, які потрапили в радіус її дії – вибір. Важкий вибір», – сказано в афіші на сайті театру.

«Що робити, коли зло перемагає? Олег Сенцов нікого не вбив, нічого не вкрав – засуджений до 20 років і сидить на суворому режимі... Ми граємо виставу «Війна близько», одна з частин якої присвячена справі Олега Сенцова. Приходьте... Хоч би пам'ятати, що це відбувається. Хоч би не забувати», – написала у Facebook керівник «Театр.doc» Олена Греміна.

Прем'єра вистави «Війна близько» відбулася в серпні 2016 року.

Олега Сенцова разом із Олександром Кольченком затримали представники російських спецслужб у Криму в травні 2014 року за звинуваченням в організації терактів на півострові. У серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. Олександр Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва свою провину не визнали.

Правозахисний центр «Меморіал» вніс Сенцова і Кольченка до списку політв'язнів.

«Театр.doc» відомий своїми постановками та іншими акціями, у яких критикує політичну та соціальну ситуацію в Росії.

Нині родичі та адвокат не знають, де саме перебуває Олег Сенцов, відправлений по етапу з колонії в Якутії.

Адвокат Олега Сенцова Дмитро Дінзе повідомив, що адвокатів або родичів мають поінформувати у кінцевій точці шляху. «Поки що інформації немає», – сказав захисник.

Відповідаючи на запитання, чим може бути викликане переміщення Олега Сенцова з Якутії і чи можлива підготовка до обміну, Дмитро Дінзе сказав: «Гадати не буду».

Сам Олег Сенцов 17 вересня 2017 року відправив із СІЗО Тюмені листа, в якому повідомив, що вважає, що його етапують у найпівнічнішу колонію суворого режиму Росії у Харпі.

За інформацією видань «Крим. Реалії» і УНІАН