f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

15 жовтня – День арт-кіно Європи в кінотеатрі «Жовтень»

29.09.2017

15 жовтня 2017 року у київському кінотеатрі «Жовтень», паралельно з іншими численними європейськими кіномайданчиками, відбудеться оригінальна культурна подія – День арт-кіно Європи.

День арт-кіно Європи – культурний захід, ініційований  Міжнародною конфедерацією артхаусних кінотеатрів (CICAE) в партнерстві з асоціацією «Європа Сінема» (Europa Cinemas). Він покликаний популяризувати європейське кіно та діяльність кінотеатрів артхаусного типу.

День арт-кіно Європи проводитиметься вдруге. Минулого року до заходу долучилися понад 300 європейських кінотеатрів.

Цього року організатори обіцяють долучити понад 1000 закладів.

В рамках святкових програм – допрем’єрні покази, творчі зустрічі, кіноретроспективи, дитячі сеанси, короткометражні добірки, виставки, семінари, конференції тощо.

В Україні ця подія відбудеться вперше. Кінотеатр «Жовтень» – поки що єдиний вітчизняний кінотеатр, який синхронізує свою роботу із європейською  кінотеатральною спільнотою і проведе День арт-кіно Європи.

«Жовтень» покаже такі повнометражні фільми: 

  • «Лагідна», реж. Сергій Лозниця (Франція, Нідерланди, Німеччина, Литва, Україна, Росія)
  • «Борг проти Макінроя», реж. Янус Мец Педерсен (Швеція)
  • «Іній», реж. Шарунас Бартас (Литва, Франція, Україна, Польща)
  • «Леді Макбет», реж. Вільям Олдройд (Великобританія)
  • «Квадрат», реж. Рубен Естлунд (Швеція)
  • «Ізі», реж. Андреа Маньяні (Україна, Італія)

Європейський короткий метр буде представлено у збірці «Oscar Shorts».

Докладна інформація про фільми, повна програма показів і розклад сеансів будуть доступними найближчим часом.

Також в рамках події відбудеться дискусія-зустріч на тему «Інтеграція України в європейський кінопростір: досягнення та виклики» за участі українських кінематографістів, які мають досвід у копродукції. Серед спікерів також будуть аналітики, кінодистриб’ютори, кінокритики. Докладна інформація буде надана згодом.

А ще в «Галереї Кіnо» кінотеатру відкриється виставка польського кіноплакату з приватної колекції. Виставка триватиме місяць.

Показ фільмів – за квитками. Участь у дискусії – за попередньою акредитацією. Вхід на виставку – вільний.

Кафе «Гастроль» кінотеатру «Жовтень» також долучиться до культурної події. Гостей пригощатимуть спеціальними європейськими стравами і напоями.

Міжнародна конфедерація артхаусних кінотеатрів (CICAE) – це мережа національних кінематографічних спілок, незалежних кінотеатрів, кінофестивалів та дистриб'юторів, створена з метою промоції в кінотеатрах та на фестивалях культурного різноманіття європейських країн.

CICAE була заснована в Вісбадені в 1955 році спільними зусиллями національних асоціацій артхаусного кіно Німеччини, Франції, Нідерландів та Швейцарії.

Цілеспрямована синергія представників національних кінематографій призвела до появи в кожній з цих країн реального ринку якісних фільмів, а також національних заходів підтримки кінотеатрів, що пропагують артхаусну культуру.

На сьогодні CICAE курує 4000 екранів у 36 країнах і сприяє дистриб’юції видатних широко відомих або маловідомих авторських фільмів з усього світу.

«Європа Сінема» (Europa Cinemas) є провідною мережею кінотеатрів, орієнтованою на європейські фільми. Заснована у 1992 році на кошти Медіа Програми Європейського Союзу (MEDIA Programme of the European Union) та Національного центру кінематографії та анімації (CNC, Франція).

На сьогоднішній день мережа «Європи Сінема» складається з 2350 екранів у 977 кінотеатрах і охоплює 596 міст у 42 країн.

Кінотеатр «Жовтень» є асоційованим членом «Європа Сінема».

Офіційна інформація

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.