f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

11 жовтня – українська премʼєра польської докуметальної стрічки Віти Марії Дригас «Піаніно»

28.09.2017

11 жовтня 2017 року, о 19:00 у кінотеатрі «Київ» відбудеться українська прем'єра польської докуметальної стрічки Віти Марії Дригас «Піаніно» за участю героїв та авторів фільму.

В розпал протесту на київському Майдані фортепіано, яке мало стати частиною барикади, було врятовано студенткою консерваторії. Інструмент стає символом революції, що вирує в країні, співає разом з протестувальниками, підтримує їхній запал та заохочує до дії. «Піаніно» («Piano») – це історія інструменту на війні та «піаністів-екстремістів», які ведуть боротьбу за свою свободу.

Тривалість стрічки, створеної 2014 року, – 41 хвилина.

Організацією виробництва фільму з українського боку опікувалася Олександра Братищенко.

Документальну стрічку було відзначено у Кракові, Лодзі, Гданську (Польща), Дьйорі (Угорщина), Ла-Рошелі (Франція), а також була номнована на Польску кінопремію «Орел».

4 лютого 2017 року фільм отримав приз найкращому документальному фільму 11-го Міжнародного фестивалю документального кіно MiradasDoc у Гія-де-Ісорі, Іспанія.

Показ документальної стрічки «Піаніно» відбудеться за підтримки Польського Інституту у Києві та стане спеціальною подією з нагоди закриття Днів польського кіно в Україні.

Деталі події – тут>>>.

Власна інформація НСКУ

19 січня, неділя, Червоний зал. КРАЩІ ФІЛЬМИ СВІТОВОГО КІНОПРОКАТУ

17 грудня, вівторок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН. Художні фільми «НА ЗАХІДНОМУ ФРОНТІ БЕЗ ЗМІН» та «З НОВИМ РОКОМ!»

18 грудня, середа, Синій зал 25-й річниці Спітакської трагедії присвячується Документальний фільм «РОЗДІЛЮ ТВІЙ БІЛЬ»