f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Держкіно про Український форум програми «Креативна Європа»

22.09.2017

20 вересня 2017 року у рамках Kyiv Media Week–2017 відбувся Український форум програми «Креативна Європа», організований Українською Кіноасоціацією за підтримки Державного агентства України з питань кіно та за участі Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та Національного бюро програми ЄС «Креативна Європа».

Форум було приурочено процесу інтеграції України в європейський медіаринок та розвитку партнерства між Україною і країнами Європейського Союзу у сфері креативних індустрій. Захід було організовано з метою презентувати учасникам українського медіаринку можливості, які надає програма «Креативна Європа», а також налагодити діалог між державними органами і представниками креативної спільноти щодо розробки алгоритму дій, необхідних для повноцінної участі України в програмі.

Розпочався форум зі спеціальної доповіді координатора сектору культури програми «Креативна Європа» Тетяни Шульги, яка розповіла про загальну структуру програми та про те, що необхідно зробити Україні, аби програма стала доступною на її території. Як відомо, в рамках «Креативної Європи» функціонують дві підпрограми – «Медіа» і «Культура», загальний бюджет яких становить майже 1,4 млрд. євро. Україна на сьогодні є частковим членом програми, а це означає, що їй доступні чотири напрями підпрограми «Культура».

У рамках форуму «Креативна Європа» відбувся круглий стіл представників кіноіндустрії та профільних органів влади, присвячений певним заходам, які має зробити Україна для відкриття доступу до програми «Медіа».

У ньому взяли участь голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, директор Індустріального Телевізійного Комітету України Ігор Коваль, представник Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Юрій Крайняк, представник Інституту медіаправа Ігор Розкладай, український продюсер і керівник студії «Лаймове світло» Володимир Яценко, представник Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Владислав Сердюков, народний депутат України Григорій Шверк та заступник голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Уляна Фещук.

Голова Держкіно Пилип Іллєнко зазначив: «Україна давно інституційно і креативно готова брати участь у цій програмі, адже стан індустрії дозволяє нам продуктивно співпрацювати з європейськими колегами. Тепер потрібно прийняти політичні рішення, щоб ця система змогла запрацювати».

Учасники форуму дійшли згоди у тому, що відповідний закон має бути прийнятий якнайшвидше. Для повноправного членства в програмі Україні потрібно здійснити внесок розміром 500 тис. євро.

Офіційна інформація