f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Міжнародний конгрес ПЕН-клубу у Львові нагадав про Олега Сенцова

20.09.2017

Учасникам 83-го Міжнародного конгресу ПЕН-клубу, який цього року відбувається у Львові, нагадали про Олега Сенцова.

У перший день конгресу, 17 вересня 2017 року, тут було продемонстровано ігровий фільм «Хайтарма» Ахтема Сеітаблаєва про депортацію кримських татар із Криму у 1944 році та документальну стрічку «Процес» Аскольда Курова про судилище над Олегом Сенцовим.

«Ми хотіли показати, як Україна зараз живе. Більшість учасників думають, що біля Львова є Чорне море, куди можна поїхати на потязі, щоб відпочити на вихідних. Сьогодні вони відкрили для себе Олега Сенцова і зрозуміли, що насправді відбувається між Україною й Росією», – розповіла організатор заходу Ганна Яценко, повідомляє видання «Крим. Реалії».

Одна з учасниць конгресу, президент румунського ПЕН-клубу зізналася, що раніше нічого не чула про Олега Сенцова, але, як вона додала, допомога таким сильним режисерам і письменникам є метою організації.

«Це не дивно, що конгрес цього року відбувається у Львові. Це свідомий крок нашого клубу. Ми зробили це для того, щоб показати, що ми спостерігаємо за подіями в Україні. Також я сподіваюся, що Олегу Сенцову не доведеться відбувати покарання 20 років. І політичний режим у Росії повалять значно раніше», – сказала президент румунського ПЕН-клубу.

Крім того для учасників конгресу було проведено флеш-моб в аеропорту: приїжджих зустрічали із табличками із іменем Олега Сенцова.

19 вересня 2017 року в рамках конгресу відбувся вечір «Порожні стільці» на честь Олега Сенцова і ув'язнених письменників, повідомляє видання «Крим. Реалії».

На вечорі було представлено постановку першого акту п'єси Олега Сенцова «Номери» у виконанні львівського театру «І люди, і ляльки» (режисер Олексій Кравчук).

Свої вірші на вечорі читав український поет і прозаїк Сергій Жадан.

Конгрес є однією із найбільш важливих подій Міжнародного ПЕН-клубу, вагомої Міжнародної неурядової організації, що об'єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів з 1921 року.

83-й конгрес Міжнародного ПЕН-клубу триває у Львові з 17 по 24 вересня 2017 року. Тема конгресу – обстоювання правди в часи пропаганди.

За інформацією видання «Крим. Реалії»

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.