f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

«Інтер» покаже власний документальний фільм про оборону Києва

20.09.2017

22 вересня 2017 року, о 22:00 телеканал «Інтер» покаже прем'єру документального фільму власного виробництва «Вони стояли на смерть. Обороні Києва присвячується», повідомляє «Детектор медіа».

Стрічка розповідає про внесок моряків в оборону Києва під час Другої світової війни в 1941 році.

Йдеться про маловідомий епізод оборони Києва – подвиг моряків Пінської флотилії. Влітку 1941-го річки Дніпровського басейну в Україні стали ареною жорстокої боротьби. В обороні Києва поруч з сухопутними військами брали участь близько 2000 моряків Пінської військової флотилії. Дніпровські рубежі захищали більше 80 бойових кораблів, моряків кидали на найскладніші ділянки фронту.

Одним з найбільш грізних човнів Пінської флотилії був монітор «Смоленськ», який брав участь в обороні Києва і Чернігова. Коли кораблі Пінської флотилії виявилися оточені, екіпаж «Смоленська» посадив судно на мілину в затоні Десни, моряки, які не змогли вирватися з оточення, потрапили в полон.

Досі залишки монітора «Смоленськ» знаходяться в затоні річки Десна. Кілька років тому затон сильно обмілів, монітор став доступний руйнівному впливу кисню і доступний для мародерів. На аукціонах з'явилися артефакти з корабля.

Пошукова експедиція разом зі знімальною групою документалістів телеканалу «Інтер» попрямувала до місця, де затонув «Смоленськ». У фільмі показано, як фахівці досліджують корабель відсік за відсіком.

Автор фільму – Єгор Висоцький, режисер – Ольга Лазебник.

За інформацією «Детектора медіа»

22 травня, середа, Малий зал Рада ветеранів НСКУ «Шлях до творчих вершин» Вітання ювілярів

21 травня, вівторок, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ «ОЛЕКСАНДР АСКОЛЬДОВ. НЕВІДОМЕ…»

20 травня, понеділок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН