f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Підсумки роботи національного стенду на TIFF

18.09.2017

Завершено роботу першого українського стенду на Міжнародному кінофестивалі в Торонто, повідомляє пресова служба Держкіно 18 вересня 2017 року.

Головним досягненням української делегації стало отримання згоди від Канади розпочати перемовини щодо укладення міжурядової угоди про спільне кіновиробництво. Після підписання угода дозволить копродукційним фільмам отримати статус «національного кіно» у кожній з країн-учасниць й таким чином претендувати на ширшу підтримку усіх країн.

«Проведені нами заходи мають надзвичайно велике значення для популяризації українського кіно за кордоном. Ми не лише вперше організували Український стенд на кіноринку Міжнародного кінофестивалю в Торонто і провели там Дні українського кіно, ми успішно розпочали промо-кампанію «Рівня чорного» і отримали від Уряду Канади офіційне прийняття нашої пропозиції щодо  укладення міжурядової угоди про спільне кіновиробництво», – розповідає голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

Ще одним кроком до партнерства України з Канадою став Меморандум про співпрацю та взаємну підтримку, підписаний між Українською Кіноасоціацією та Канадською Асоціацією Медіа Продюсерів (Canadian Media Producers Association, CMPA), яка об’єднує понад 350 канадських компаній-виробників контенту.

«Саме завдяки новим партнерам з СМРА нам вдалося зустрітись з Міністром культурної спадщини Канади пані Мелані Джолі, яка відзначила, що Україна, як великий та активний ринок Східної Європи, є важливим партнером для Канади, й тому її Міністерство сприятиме щонайшвидшій фіналізації міжурядової угоди про копродукцію між нашими країнами», – зазначила виконавчий директор Української Кіноасоціації Вікторія Ярмощук.

Також організаторами стенду було проведено ринковий показ фільму «Рівень чорного» Валентина Васяновича, висунутого Україною цього року на здобуття премії «Оскар» у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою».

«Після представлення фільму на кіноринку в Торонто, ми познайомились та розпочали перемовини з кількома потенційними північно-американськими прокатниками та прес-агентами. Далі буде», – коментує режисер, оператор та продюсер стрічки Валентин Васянович.

Дні українського кіно в Торонто, проведені у рамках роботи стенду, довели високий інтерес канадських глядачів до сучасного українського кіно. Тому наступного року організатори планують продовжувати захід у розширеному форматі.

Український стенд на 42-му Міжнародному кінофестивалі в Торонто був організований Державним агентством України з питань кіно спільно з Посольством України в Канаді, за підтримки Українського Національного Об'єднання в Торонто та представників української кіноіндустрії.

42-й Міжнародний кінофестиваль в Торонто завершився 17 вересня 2017 року.

Офіційна інформація

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.