f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Житомирська ОДА виділила грант на знімання документального фільму

17.09.2017

У рамках програми фінансування ініціатив від інститутів громадянського суспільства, яку ініціював голова Житомирської ОДА Ігор Гундич, на Житомирщині зніматимуть документальний фільм «Втрачене дитинство».

Відповідну конкурсну пропозицію від ГО «Зоряне містечко» 30 серпня 2017 року підтримали члени Координаційної ради з питань сприяння у розвитку громадянського суспільства при Житомирській ОДА.

На фінансування кінопроекту виділили 58 тис. 900 грн.

Автор кінопроекту Алла Міщук розповідає, як виникла ідея створення фільму: «Мій прадід був репресований радянською владою. Мені стало цікаво, я почала вивчати документи і мені прийшла ідея – чому б не створити про це фільм. Мета – це піднести національно-патріотичний дух дітей та молоді, а також дорослих глядачів».

За жанром фільм документальний, з реконструкціями подій. У ньому розкривається тема Великого Червоного терору 1937–1938 років крізь призму трагічних подій. Через ці події проходить лінія звичайної української родини, яка була репресована.

Очікувана тривалість стрічки – 30 хвилин.

Прем’єрний показ планується у Житомирі до Дня пам’яті жертв політичних репресій – 20 травня 2018 року. Загалом фільм може демонструватися усіма містами країни.

Сюжетна лінія відбувається на теренах України, а саме в Житомирській, Хмельницькій та Київській областях.

За інформацією Житомирської ОДА