f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

В Івано-Франківську презентували короткометражний фільм Тараса Бенюка «70-ті»

17.09.2017

14 вересня 2017 року в Івано-Франківську у кінотеатрі «Люм’єр» презентували короткометражний фільм Тараса Бенюка «70-ті», знятий за мотивами роману Степана Процюка «Травам не можна помирати», повідомляє «Укрінформ».

«Будь-яка популяризація іншими засобами мистецтва літературних творів – корисна, бо є люди, які не читають книг. Театр, кіно, картини якимось чином це візуалізують. Коли полковник Дурбачов, герой мого роману, б’є в обличчя допитуваного, то одна справа про це читати в книжці, а інша – подивитись на екрані. Це інакше сприймається. У 70-ті люди жили своїм життям. Я намагався показати, що багато хто й не уявляв, що робилося. Це було не життя, а існування міщанина-обивателя, якому було байдуже, що вмирає його мова... Завтра (15 вересня 2017 року. – НСКУ) роман «Травам не можна помирати» я презентую на Форумі видавців у Львові», – повідомив Степан Процюк.

За словами режисера короткометражного фільму Тараса Бенюка, ініціатором фільму був автор першоджерела. Над фільмом працювала творча група місцевого «Нового театру».

Стрічку вдалося створити за сприяння Івано-Франківської місцевої влади та мера міста Руслана Марцінківа.

Знімали фільм у приміщенні редакції газети «Галичина», на вулиці Січових Стрільців в Івано-Франківську. Раніше там знаходився КДБ, тому у підвалах, стверджують актори, «залишились обідрані стіни і та атмосфера, яка ніби давила на них», що допомогло їм перейнятися цією темою.

Як зазначає видання Kurs, за сюжетом 6-хвилинного фільму головний герой потрапляє до КДБ, де його намагаються завербувати.

Одну з головних ролей (кедебіста) зіграв сам режисер Тарас Бенюк, роль в'язня – актор Володимир Тафійчук. Ще одного працівника КДБ зіграв Андрій Дівончук.

Оператором-постановником фільму виступив Володимир Моргунов.

За інформацією видань «Укрінформ» та Kurs