f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Пилип Іллєнко виступив проти приватизації Національної кіностудії імені Олександра Довженка

17.09.2017

Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко наголосив на тому, що держава має зберегти державні кіностудії, зокрема і славетну кіностудію імені Олександра Довженка, і створити умови для їхнього розвитку, зокрема усунувши законодавчі перепони, повідомляє «Укрінформ».

«Спочатку держава має дати відповіді, чому це підприємство недостатньо ефективно працює, які є проблеми і перешкоди для цього. А вони залежать не від менеджменту підприємства. Вони залежать від тих умов, які сама держава створила для цього підприємства. Я маю на увазі нормативно-правове регулювання», – сказав Пилип Іллєнко.

Принагідно він зазначив, що взагалі така організаційно-правова форма, як державне підприємство, є юридичним нонсенсом, рудиментом радянської системи господарювання. Тому треба говорити про зміну такої організаційно-правової форми.

«Щоби ця студія, залишаючись в державній власності, діяла ефективно, щоб вона могла конкурувати з приватними студіями, треба створити відповідні умови. І це в силах держави. Для цього, зокрема, треба змінити застарілі закони, які стосуються, наприклад, правил оренди державного майна чи  необхідності перераховувати прибутки, які отримує державне підприємство, в державний бюджет, навіть якщо воно катастрофічно потребує інвестицій. Якщо усунути ці речі і сформувати концепцію, в якій формі держава хоче бачити існування державних кіностудій, їм можна дати дуже прогресивний поштовх», – підкреслив голова Держкіно.

Він нагадав, що не в усіх сусідніх країнах відбувалася приватизація державних кіностудій. Зокрема, в Угорщині найбільша кіностудія «Мафільм» досі знаходиться в державній власності.

«Вона ефективно працює, туди приходять знімати американці і все в неї добре, тому що держава не створює перешкод для роботи цього підприємства у вигляді нормативно-правового регулювання», – сказав Пилип Іллєнко.

Він висловив переконання, що на часі серйозна фахова розмова за участі представників кіноіндустрії, Міністерства культури, керівництва державних кіностудій задля визначення переліків викликів, які стоять перед цими підприємствами, і способів їх усунення.

«Нам треба разом попрацювати над їх усуненням. До цього треба залучати і Міністерство економіки і переконувати в тому, що приватизація – це не панацея... Державу в контексті цих студій має цікавити не те, щоб продати їх майно подорожче – очевидно, просто людям, які знесуть усе і побудують казна-що. А важливе їх збереження і розвиток як суб'єктів кінематографії. Якщо саме таку мету ставити, то приватизація взагалі виглядає неефективним кроком. Тому що ми бачимо випадки, коли підприємства приватизуються, а потім просто зникають. Тому я проти приватизації студії Довженка», – наголосив голова Держкіно.

Світлина Дмитра Ларіна

«Укрінформ», 14 вересня 2017 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.