f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Євген Нищук категорично проти приватизації Національної кіностудії імені Олександра Довженка

14.09.2017

Міністр культури України Євген Нищук повідомив, що Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка як об'єкт, що має статус національного, не може бути приватизована, інформує «Укрінформ».

«Я категорично проти, щоб ця студія була приватизована... Це питання знято в даному випадку, тим більше, що кіностудія Довженка має статус національної, це є певний символ, певний бренд українського кінематографу. Наступного року кіностудії виповнюється 90 років. Тому ми відстоюємо наші символічні об'єкти, в які може інвестувати не тільки держава, але й інші партнери, і зробити так званий ребрендінг», – сказав Євген Нищук.

За його словами, зараз до співпраці з кіностудією імені Довженка висловили зацікавленість деякі французькі кінокомпанії, зокрема виявили інтерес в оренді та модернізації студійних приміщень.

Водночас міністр культури зауважив, що ті кіностудії, які використовуються не за призначенням, можуть бути передані в концесію або приватизовані без зміни профілю діяльності.

«Ті кіностудії, які знаходяться в стагнації, не використовуються належним чином, є слушна думка, щоб знаходити інвесторів в той чи інший спосіб – чи це концесія, чи це приватизація без зміни діяльності», – сказав Євген Нищук.

Світлина Міністерства культури України

«Укрінформ», 14 вересня 2017 року