f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Завершено третій знімальний етап фільму Вацлава Маргоула «Пофарбоване пташеня»

11.09.2017

У Чехії було завершено третій із семи знімальних етапів фільму Вацлава Маргоула «Пофарбоване пташеня», що створюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Стрічка є адаптацією світового бестселера Єжи Косинського.

Починаючи з серпня 2017 року, група працювала спочатку в лісі у горах Брді, перемістившись до фольклорного музею під відкритим небом Репора, а потім до району навколо села Коркіне поблизу дамби Слайп і, нарешті, до околиць Костянтинових Лазень, де до акторського складу, в який вже входить Удо Кір, долучився Стеллан Скарсгаард (на фото).

«Робота зі Стелланом була чудовою. Він завжди був цілеспрямованим і уважним до всього, що стосується його ролі. Під час вільного часу і під час пауз між зйомками він був неймовірно відкритим, жартував, і завжди намагався розважити групу несподіваним чином. Він не має жодних зіркових манер чи будь-яких надмірних вимог. Навпаки. Він терпеливо витримав спеку, в яку ми знімали його сцени з головним дитячим актором Петром Котляром, обідав разом з групою і відповідав на всі запитання журналістів на майданчику. Дні, які ми проводили разом, були чудовими та незабутніми для мене. Я думаю, що робота поряд зі Стелланом також була особливим досвідом для актора Домініка Вебера, чиї останні ролі зробили з нього нову зірку німецької кіноіндустрії. Він також був чудово підготований до своїх сцен і чудово грав», – говорить режисер, сценарист та продюсер Вацлав Маргоул.

Зйомка третього етапу була завершена в населених пунктах поблизу міста Ческі-Крумлов, зокрема на ділянці залізничних колій між станціями Полна та Полесніце, де були завершені найбільш вимогливі з технічної точки зору кадри. Це вимагало співпраці з Чеською залізницею і SŽDC (компанією, що керує національною залізничною інфраструктурою Чеської Республіки), а також залученням старовинного паротяга, історичних вагонів, каскадерів та багато іншого обладнання і спеціалістів.

«Я затвердив низку чеських і словацьких акторів. Мілан Шімачек взяв на себе роль власника постраждалого коня, Мартін Нахалка, який відмінно зіграв у мене сержанта Борні в «Тобруку», взяв на себе роль партизанського лідера, а Ірена Мачови була найбільш переконливою як єврейська жінка з дитиною. Всі вони чудово виконали свої ролі, я максимально задоволений», – додав Вацлав Маргоул.

Вже йде підготовка четвертого етапу зйомки. Всі заплановані дні зйомок у листопаді 2017-го знову зосереджуватимуться навколо міста Ческі-Крумлов. Зокрема, у сусідній армійській військовій частині і на околицях села Болетиць. Переговори щодо підтвердження залучення третьої глобальної кінозірки – Гарві Кейтеля – ще ведуться і мають завершитись до кінця листопада 2017 року.

З боку України партнерами є кінокомпанія «Директорія Кіно», продюсер Ігор Савиченко. Фільм створюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

З боку України ролі виконували Алла Соколова, Ніна Шухевич, Остап Дзядек.

Алла Соколова також знімалася у словацькому знімальному блоці фільму.

Синопсис: «Намагаючись захистити свою дитину від геноциду, єврейська пара відправляє свого сина до родичів в сільській місцевості, десь у Східній Європі. Проте тітка хлопчика несподівано вмирає і дитина змушена відправитися у подорож  диким і ворожим світом, що керується тільки місцевими правилами, забобонами і віруваннями. Коли закінчується війна, його боротьба за фізичне виживання замінюється іншою битвою, про яку він може навіть не уявляє – це боротьба з самим собою, боротьба за душу, майбутнє...»

Кінопроект повнометражного ігрового фільму «Пофарбоване Gташеня», спільне виробництво якого здійснюють Україна і Чехія, став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору кінопроектів Держкіно.

Довідково

Єжи Косинський (народився 1933 року у Лодзі, помер 1991 року у Нью-Йорку) черпав натхнення для свого першого роману зі свого власного досвіду – він був змушений переховуватися в польському селі під час війни через його єврейське походження. Назву «Пофарбоване пташеня» Косинський запозичив. Цей вислів бере свій початок від колись популярного звичаю –  у сільської місцевості люди ловили птахів і фарбували пір'я в яскраві кольори. Після цього вони випускали пофарбованого птаха на волю. Проте інші птахи ніколи не приймали його назад. Він сприймався як ворог, чужинець у зграї, і його клювали до смерті. Головний герой в романі відчуває себе пофарбованим пташеням, він зустрічає страх, презирство і жорстокість завжди і всюди. Просто тому, що він інший. Головний герой роману – молодий хлопчик, по суті і є пофарбованим пташеням.

Вацлав Маргоул (народився 1960 року у Празі). «Пофарбоване пташеня» – третій художній фільм Маргоула в якості сценариста, продюсера і режисера. Його попередні фільми «Розумний Філіп» (2003) і «Тобрук» (2008) отримали численні чеські та міжнародні нагороди, включаючи «Чеського лева». Він також брав участь у виробництві фільмів «Прага П'ять» (1989) і «Дим» (1990), був продюсером фільму «Ліжко» (1998).

Вацлав Маргоул закінчив Кіношколу з кіно і телебачення Академії екранних мистецтв у Празі, працював на чеському телебаченні, з короткометражними фільмами і на кіностудії «Баррандов», спочатку в якості асистента продюсера, а потім з 1990-го по 1997 рік в якості генерального директора.

У 1997 році він заснував свою власну компанію Silver Screen, зосередивши увагу на створенні художніх фільмів, організації театральних вистав і картинних галерей.

Виробництво: Silver Screen.

Чеські співпродюсери: Чеське телебачення, продюсер Едуард Кучера; Certicon, продюсери Володимир Марік і Карел Краус.

Міжнародні співпродюсери: «Директорія Кіно» (Україна), продюсер Ігор Савиченко; PubRes (Словаччина), продюсер Любіца Оречовська; Rozhlas в Televizia Slovenska (Словаччина); Film Produkcja (Польша), продюсер Станіслав Дзідзік.

За підтримки: Чеського Державного фонду кінематографії, Державного агентства України з питань кіно, «Креативної Європи» (MEDIA), Міністерства культури Чеської Республіки, Аудіовізуального фонду Словаччини.

Партнери: Чеська залізниця, Міністерство оборони Чеської Республіки.

Генеральні спонсори: Іржі Райн, Петро Жалуда.

Спонсори: Роберт Барта, Даніела Репова, Ян Сікора, Еван Зошав Лазар, Джозеф Коллер.

Офіційна інформація

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.