f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Завершено третій знімальний етап фільму Вацлава Маргоула «Пофарбоване пташеня»

11.09.2017

У Чехії було завершено третій із семи знімальних етапів фільму Вацлава Маргоула «Пофарбоване пташеня», що створюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Стрічка є адаптацією світового бестселера Єжи Косинського.

Починаючи з серпня 2017 року, група працювала спочатку в лісі у горах Брді, перемістившись до фольклорного музею під відкритим небом Репора, а потім до району навколо села Коркіне поблизу дамби Слайп і, нарешті, до околиць Костянтинових Лазень, де до акторського складу, в який вже входить Удо Кір, долучився Стеллан Скарсгаард (на фото).

«Робота зі Стелланом була чудовою. Він завжди був цілеспрямованим і уважним до всього, що стосується його ролі. Під час вільного часу і під час пауз між зйомками він був неймовірно відкритим, жартував, і завжди намагався розважити групу несподіваним чином. Він не має жодних зіркових манер чи будь-яких надмірних вимог. Навпаки. Він терпеливо витримав спеку, в яку ми знімали його сцени з головним дитячим актором Петром Котляром, обідав разом з групою і відповідав на всі запитання журналістів на майданчику. Дні, які ми проводили разом, були чудовими та незабутніми для мене. Я думаю, що робота поряд зі Стелланом також була особливим досвідом для актора Домініка Вебера, чиї останні ролі зробили з нього нову зірку німецької кіноіндустрії. Він також був чудово підготований до своїх сцен і чудово грав», – говорить режисер, сценарист та продюсер Вацлав Маргоул.

Зйомка третього етапу була завершена в населених пунктах поблизу міста Ческі-Крумлов, зокрема на ділянці залізничних колій між станціями Полна та Полесніце, де були завершені найбільш вимогливі з технічної точки зору кадри. Це вимагало співпраці з Чеською залізницею і SŽDC (компанією, що керує національною залізничною інфраструктурою Чеської Республіки), а також залученням старовинного паротяга, історичних вагонів, каскадерів та багато іншого обладнання і спеціалістів.

«Я затвердив низку чеських і словацьких акторів. Мілан Шімачек взяв на себе роль власника постраждалого коня, Мартін Нахалка, який відмінно зіграв у мене сержанта Борні в «Тобруку», взяв на себе роль партизанського лідера, а Ірена Мачови була найбільш переконливою як єврейська жінка з дитиною. Всі вони чудово виконали свої ролі, я максимально задоволений», – додав Вацлав Маргоул.

Вже йде підготовка четвертого етапу зйомки. Всі заплановані дні зйомок у листопаді 2017-го знову зосереджуватимуться навколо міста Ческі-Крумлов. Зокрема, у сусідній армійській військовій частині і на околицях села Болетиць. Переговори щодо підтвердження залучення третьої глобальної кінозірки – Гарві Кейтеля – ще ведуться і мають завершитись до кінця листопада 2017 року.

З боку України партнерами є кінокомпанія «Директорія Кіно», продюсер Ігор Савиченко. Фільм створюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

З боку України ролі виконували Алла Соколова, Ніна Шухевич, Остап Дзядек.

Алла Соколова також знімалася у словацькому знімальному блоці фільму.

Синопсис: «Намагаючись захистити свою дитину від геноциду, єврейська пара відправляє свого сина до родичів в сільській місцевості, десь у Східній Європі. Проте тітка хлопчика несподівано вмирає і дитина змушена відправитися у подорож  диким і ворожим світом, що керується тільки місцевими правилами, забобонами і віруваннями. Коли закінчується війна, його боротьба за фізичне виживання замінюється іншою битвою, про яку він може навіть не уявляє – це боротьба з самим собою, боротьба за душу, майбутнє...»

Кінопроект повнометражного ігрового фільму «Пофарбоване Gташеня», спільне виробництво якого здійснюють Україна і Чехія, став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору кінопроектів Держкіно.

Довідково

Єжи Косинський (народився 1933 року у Лодзі, помер 1991 року у Нью-Йорку) черпав натхнення для свого першого роману зі свого власного досвіду – він був змушений переховуватися в польському селі під час війни через його єврейське походження. Назву «Пофарбоване пташеня» Косинський запозичив. Цей вислів бере свій початок від колись популярного звичаю –  у сільської місцевості люди ловили птахів і фарбували пір'я в яскраві кольори. Після цього вони випускали пофарбованого птаха на волю. Проте інші птахи ніколи не приймали його назад. Він сприймався як ворог, чужинець у зграї, і його клювали до смерті. Головний герой в романі відчуває себе пофарбованим пташеням, він зустрічає страх, презирство і жорстокість завжди і всюди. Просто тому, що він інший. Головний герой роману – молодий хлопчик, по суті і є пофарбованим пташеням.

Вацлав Маргоул (народився 1960 року у Празі). «Пофарбоване пташеня» – третій художній фільм Маргоула в якості сценариста, продюсера і режисера. Його попередні фільми «Розумний Філіп» (2003) і «Тобрук» (2008) отримали численні чеські та міжнародні нагороди, включаючи «Чеського лева». Він також брав участь у виробництві фільмів «Прага П'ять» (1989) і «Дим» (1990), був продюсером фільму «Ліжко» (1998).

Вацлав Маргоул закінчив Кіношколу з кіно і телебачення Академії екранних мистецтв у Празі, працював на чеському телебаченні, з короткометражними фільмами і на кіностудії «Баррандов», спочатку в якості асистента продюсера, а потім з 1990-го по 1997 рік в якості генерального директора.

У 1997 році він заснував свою власну компанію Silver Screen, зосередивши увагу на створенні художніх фільмів, організації театральних вистав і картинних галерей.

Виробництво: Silver Screen.

Чеські співпродюсери: Чеське телебачення, продюсер Едуард Кучера; Certicon, продюсери Володимир Марік і Карел Краус.

Міжнародні співпродюсери: «Директорія Кіно» (Україна), продюсер Ігор Савиченко; PubRes (Словаччина), продюсер Любіца Оречовська; Rozhlas в Televizia Slovenska (Словаччина); Film Produkcja (Польша), продюсер Станіслав Дзідзік.

За підтримки: Чеського Державного фонду кінематографії, Державного агентства України з питань кіно, «Креативної Європи» (MEDIA), Міністерства культури Чеської Республіки, Аудіовізуального фонду Словаччини.

Партнери: Чеська залізниця, Міністерство оборони Чеської Республіки.

Генеральні спонсори: Іржі Райн, Петро Жалуда.

Спонсори: Роберт Барта, Даніела Репова, Ян Сікора, Еван Зошав Лазар, Джозеф Коллер.

Офіційна інформація