f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

У Торонто відбулися Дні українського кіно

11.09.2017

Українське сучасне кіно вперше було представлене глядачам у Канаді протягом Днів українського кіно в Торонто, які відбулися 8, 9 і 10 вересня 2017 року в рамках роботи національного стенду на 42-му Міжнародному кінофестивалі в Торонто.

До програми Днів українського кіно в Торонто увійшли 6 повнометражних стрічок 2016–2017 років виробництва.

Фільмом відкриття стала драма Тараса Ткаченка «Гніздо горлиці», відзначена призами 7-го Одеського міжнародного кінофестиваля, Міжнародного кінофестивлю Мангейм-Гайдельберг, а також 6-ма національними кінопреміями «Золота Дзиґа». Фільм на відкритті Днів українського кіно в Торонто в Інституті Св. Володимира представили організатори – голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко та радник-посланник посольства України в Канаді Юрій Нікітюк.

Також у програмі Днів українського кіно були показані історичний екшн «Червоний» режисера Зази Буадзе за романом Андрія Кокотюхи та «народний комедійний блокбастер» Олега Борщевського «DZIDZIO Контрабас» – обидві стрічки з успіхом йдуть в українському прокаті.

Трагікомедію Аркадія Непиталюка «Припутні» глядачі в Торонто побачили раніше за українських – фільм вийде у прокат 28 вересня.

Документальне кіно було представлене стрічками, які отримали міжнародне визнання: «Процес» Аскольда Курова, про судову справу Олега Сенцова (спеціальний показ на «Берлінале–2017») та «Школа №3» Лізи Сміт та Георга Жено за документальною п’єсою Наталії Ворожбит про життя підлітків у понівеченій війною Миколаївці (Ґран-прі програми Generation 14+ на «Берлінале–2017»).

Дні українського кіно в Торонто було проведено в рамках роботи першого національного стенду на Міжнародному кінофестивалі в Торонто. Організаторами стали Державне агентство України з питань кіно, Посольство України в Канаді й Українське національне об’єднання в Торонто, за підтримки Інституту Св. Володимира та медіа-партнера Meest Express.

Нагадуємо, що Український стенд #20 на 42-му Міжнародному кінофестивалі в Торонто представлений в рамках TIFF Industry Сentre з 7 по 17 вересня 2017 року.

Стенд, який традиційно працює під закликом Ukraine is Your Destination, представляє актуальну інформацію про українські кінопроекти, кінокомпанії та галузеві послуги. З цією метою підготовано каталоги Ukrainian Film Industry Guide, Ukrainian Films 2016/2017 Catalogue та презентацію Discover Ukraine про можливості й переваги кіновиробництва в Україні та систему рібейтів для іноземних продюсерів, яку 10 вересня 2017 року у Торонто провели виконавчий директор Української Кіноасоціації Вікторія Ярмощук та голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

Також у рамках роботи стенду відбудеться ринковий показ фільму «Рівень чорного» Валентина Васяновича, обраного українським кандидатом на премію «Оскар» у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою».

Офіційна інформація

21 травня, вівторок, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ «ОЛЕКСАНДР АСКОЛЬДОВ. НЕВІДОМЕ…»

20 травня, понеділок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН

19 травня, неділя, Червоний зал РОДИННИЙ КІНОЗАЛ