f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Правозахисники повідомили, що Олега Сенцова тримають у підвалі іркутської тюрми

11.09.2017

9 вересня 2017 року представники іркутської Громадської спостережної комісії знайшли в СІЗО-1 Іркутська Олега Сенцова, якого з тиждень тому етапували з колонії в Якутську (Росія). Він повідомив, що не знає чому саме його етапували, інформує «Детектор медіа».

Про це повідомляє видання іркутських правозахисників «Сибирь без цензуры».

Зараз Олег Сенцов перебуває в одиночній камері в підвалі «червоного» корпусу іркутської в’язниці.

Раніше російська правозахисниця і журналістка Зоя Свєтова повідомила, що Олега Сенцова, який відбував покарання у виправній колонії №1 в Якутську, могли перевести у колонію суворого режиму ІК-19 в Іркутську. Але поки що російські органи цю інформацію не підтвердили.

Російські правозахисники в коментарях зазначають, що колонія ІК-19 не лише відзначається справді суворим режимом, а ще й відома тортурами над ув’язненими.

Міністерство закордонних справ України (МЗС) заявило, що перевірить інформацію про те, що українського режисера Олега Сенцова могли перевести з російської колонії Якутська до колонії суворого режиму до Іркутська.

Видання «Сибирь без цензуры» також повідомляє з посиланням на ув’язнених, що «червоним» цей корпус СІЗО Іркутська називається через наявність в ньому «"разработочных" камер, где сидят прессовщики». Підтвердити чи спростувати це видання не може.

Як повідомили представники іркутської Громадської спостережної комісії, умови в камері хороші, камера після свіжого ремонту, чиста, суха. Олег Сенцов почуває себе добре, посміхається. За словами правозахисників, він передавав усім привіт.

«Детектор медіа», 10 вересня 2017 року