f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

«Іній» Шарунаса Бартаса висунуто на «Оскар»

09.09.2017

7 вересня 2017 року Литовський Оскарівський комітет абсолютною більшістю голосів висунув на «Оскар» у номінації «Найкращий іншомовний фільм» драму Шарунаса Бартаса «Іній».

Стрічку було створено у копродукції Литви, України, Франції та Польщі, за участі українських кінокомпаній «Інсайт Медіа» і «Тато Фільм», за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Литовського кіноцентру.

«Для мене це важливо не лише тому, що це мій фільм, – відзначив Шарунас Бартас. – Вважаю, що це є важливим не лише для Литви. Іноді реальність і художня вигадка практично зливаються, але реальність – набагато жорсткіша, і саме про неї потрібно говорити».

У стрічці у споглядально-документальній манері змальовано шлях углиб зони АТО молодого литовця, який доправляє гуманітарну допомогу для українських вояків, його зіткнення із війною і спробу осмислити її.

В український кінопрокат «Іній» вийде 5 жовтня 2017 року. Дистриб’ютором стрічки є компанія Kinove.

Іншими претендентами на висунення на премію «Оскар» були фільми Андрюса Блажявічюса «Святий» (Šventasis) та Ліни Лужите «Разом назавжди» (Amžinai kartu).

До складу Литовського Оскарівського комітету увійшли: кінокритик і член правління Литовського кіноцентру Rasa Paukštytė (голова), хореограф, член Європейської кіноакадемії Gražina Arlickaitė, режисер і продюсер анімаційних фільмів Valentas Aškinis, композитор, культуролог Giedrius Kuprevičius, кінорежисер Gytis Lukšas, кінорежисер Linas Mikuta та історик кіно, кінокритик Živilė Pipinytė.

Висуненням фільму на «Оскар» у номінації «Найкращий іншомовний фільм» у Литві опікується Литовський кіноцентр.

Власна інформація НСКУ

19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ