f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Назад у майбутнє. Docudays UA з показами на «Гогольfestʼі»

06.09.2017

7 вересня 2017 року у Києві стартує «Гогольfest». І вже традиційно Docudays UA покаже під час фестивалю добірку документального кіно.

«Тема останнього Docudays UA – захист довкілля – дивним чином перегукується з темою цьогорічного ГОГОЛЬFESTу, – коментує програмна координаторка фестивалю Дар'я Бассель. – У березні Docudays UA, усвідомивши, які наслідки для планети невдовзі матиме діяльність людей, сказав «Прощавай, людино!», а вже у вересні ГОГОЛЬFEST збирає всіх на «Ковчег». Як нам врятуватися і що саме може стати нашим порятунком? Відповідь ми пропонуємо шукати саме в царині екології. Звісно, це не тільки про екологію у її звичному для всіх сенсі. Це про екологію буття як такого. Екологію споживання, екологію відносин у суспільстві, екологію рішень та виборів, які ми приймаємо та робимо щодня. Екологію, яка є синонімом свідомого ставлення до життя. А відтак для показу ми підготували два фільми, які, на нашу думку, варто взяти із собою на Ковчег, якщо ми хочемо будувати екологічне майбутнє».

8 вересня 2017 року можна буде побачити «Вірунґу» Орландо фон Айнзіделя – фільм, який у 2015 році було номіновано на «Оскар». Це неймовірна історія про Національний парк Вірунґа, дім для останніх на планеті гірських горил і безлічі інших видів тварин. Вірунґа стає місцем боротьби групи відчайдушних активістів із браконьєрами, озброєним ополченням та темними силами із Заходу, які намагаються контролювати багаті природні ресурси країни.

А герої фільму «Жуки» Андреаса Йонсен (показ відбудеться 12 вересня 2017 року), запропонують глядачам перейти на нову дієту, де в меню лише комахи. Поки ми ще дивуємося мигдалевому молоку та розмірковуємо, чи варто відмовитися від м’яса, європейські дослідники доводять, що їсти комах це не тільки смачно та корисно, це ще й може врятувати нас від світового голоду. От тільки річ не зовсім у комахах, наголошують автори, і треба пильніше придивитися до діяльності великих корпорацій.

Окрім цього, на ГОГОЛЬFESTі покажуть «Українських шерифів» Романа Бондарчука. Перед показом фільму 10 вересня 2017 року, о 17:00 відбудеться майстер-клас із режисером. У 2016-му «Українські шерифи» представляли країну в «оскарівських» перегонах. У центрі сюжету фільму – південне село Стара Збур'ївка, куди міліція майже ніколи не доїжджає. Тому функцію охорони громадського порядку виконують двоє місцевих жителів, яких односельчани називають шерифами.

Як і торік, фестиваль Docudays UA обере свого переможця в секції неігрового кіно Національного конкурсу «СУК». Уже третій рік поспіль Громадське об'єднання молодих кінематографістів «СУК» («Сучасне Українське Кіно») влаштовує для короткометражних робіт змагання на ГОГОЛЬFESTі. У 2015-му в номінації від Docudays UA був нагороджений Юрій Шилов із фільмом «Панорама».

Розклад показів:

  • 8 вересня, 19:00 – «Вірунґа» (реж. Орландо фон Айнзідель)
  • 12 вересня, 21:00 – «Жуки» (реж. Андреас Йонсен)

Місце показів: кінотеатр ГогольFest в ArkSquat (вул. Васильківська, 1, 2 поверх, 203 art-room, Зелена секція фестивалю).

ГОГОЛЬFEST триватиме з 7 по 17 вересня 2017 року в просторах ВДНГ, Довженко-центру та ЦСМ «Дах». Традиційно на фестивалі буде театр, кіно, академічна музика, візуальне мистецтво, скульптура, перформанс, альтернативна музика, танець, література, а також fashion, дитяча програма та освітній майданчик. Детальний розклад та умови відвідування фестивалю – дивіться на сайті.

Чільне фото: кадр із фільму «Вірунга» Орландо фон Айнзіделя

Офіційна інформація