f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

20 вересня – Український Форум програми «Креативна Європа»

06.09.2017

20 вересня 2017 року відбудеться Український Форум програми «Креативна Європа».

Український Форум програми «Креативна Європа» – це спеціальний захід в рамках KYIV MEDIA WEEK, організований спільно Українською Кіноасоціацією та Державним агентством України з питань кіно, за участі Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, а також Національного бюро програми ЄС «Креативна Європа».

Форум присвячений процесу інтеграції України в європейський медіаринок, розвитку партнерства між Україною і країнами Європейського Союзу в сфері креативних індустрій та організований з метою презентувати учасникам українського медіаринку можливості, які надає програма «Креативна Європа», а також налагодити діалог між державними органами і представниками креативної спільноти для розробки алгоритму дій, необхідних для повноцінної участі України в програмі.

«Креативна Європа» – програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурного, креативного і аудіовізуального секторів. «Креативна Європа» складається з підпрограм «Культура» і «Медіа», а також міжсекторального напряму.

Підпрограма «Медіа» надає фінансову підтримку проектам з виробництва, розповсюдження і популяризації кіно та аудіовізуальної продукції; забезпечує вихід повнометражних художніх, анімаційних фільмів, телесеріалів, документальних фільмів і нових медіа на нові ринки, за межі національних і європейських кордонів.

Окремий проект може отримати фінансування від 200 тис. до 2 млн. євро.

З 2015 року Україна на пільгових умовах приєдналася до програми ЄС «Креативна Європа». Погоджено участь в підпрограмі «Культура» і доступ лише до кількох напрямків підпрограми «Медіа»: «Навчання», «Фестивалі», «Формування аудиторії» і «Доступ до ринків».

Для повноцінної участі і отримання доступу до всіх можливостей програми підтримки ЄС «Креативна Європа» необхідне завершення процедури щодо приведення національного законодавства в аудіовізуальній сфері у відповідність до законодавства ЄС.

Програма Форуму:

  • Презентація підпрограми «Медіа»;
  • Презентація проектів, які отримали фінансову підтримку в рамках підпрограми «Медіа»;
  • Круглий стіл «Повноцінне членство України в програмі «Креативна Європа»: конкретні кроки та очікування індустрії».

Учасники Форуму:

Представництво Європейського Союзу в Україні, представники підпрограми «Медіа» програми ЄС «Креативна Європа», представники Національних бюро програми ЄС «Креативна Європа», представники профільних міністерств, комітетів Верховної Ради України, голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, голова Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко, депутати ВР України, керівники провідних компаній українського медіаринку.

Імена спікерів будуть оголошені найближчим часом.

Подати заявку на участь у заході можна за посиланням>>>.

Програма заходу тут>>>.

Український Форум програми «Креативна Європа» відбудеться 20 вересня 2017 року, в рамках KYIV MEDIA WEEK 2017 з 16:30 до 19:30, за адресою: Hyatt Regency Kyiv, вул. Алли Тарасової, 5, конференц-зал PARIS.

Офіційна інформація