f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Український стенд на TIFF: оголошено програму

05.09.2017

В індустріальній секції 42-го Міжнародного кінофестивалю в Торонто, який відбудеться з 6 по 17 вересня 2017 року, Україна представить перший національний стенд та ринковий показ фільму «Рівень чорного» Валентина Васяновича, обраного українським кандидатом на премію «Оскар» у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою». Також паралельно відбудуться Дні українського кіно в Торонто – відкриті покази свіжих повнометражних українських стрічок.

Український стенд #20 на 42-му Міжнародному кінофестивалі в Торонто буде представлено в рамках TIFF Industry Сentre з 7 по 17 вересня 2017. Стенд, який вже традиційно працюватиме під закликом Ukraine is Your Destination, представлятиме актуальну інформацію про українські кінопроекти, кінокомпанії та галузеві послуги. З цією метою підготовано каталоги Ukrainian Film Industry Guide, Ukrainian Films 2016/2017 Catalogue та презентацію Discover Ukraine про можливості й переваги кіновиробництва в Україні та систему рібейтів для іноземних продюсерів, яку 10 вересня 2017 року у Торонто проведуть Вікторія Ярмощук, виконавчий директор Української Кіноасоціації, та Пилип Іллєнко, голова Державного агентства України з питань кіно.

Міжнародний кінофестиваль у Торонто є наймасштабнішою кіноподією Північної Америки та вважається майданчиком для початку щорічних «оскарівських перегонів», адже саме там преса та професійна громадськість мають нагоду вперше ознайомитись з ймовірними кандидатами до шорт-лісту премії Американської кіноакадемії. У рамках роботи стенду заплановано ринковий показ українського кандидата на премію «Оскар–2018» від України – стрічки Валентина Васяновича «Рівень чорного», яка без діалогів розповідає історію самотності у великому місті. Прем’єра фільму відбулася на 8-му Одеському міжнародному кінофестивалі, де його було нагороджено призом від Журі Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI.

«Ми всі сподіваємось на диво, адже шанси потрапити у шорт-ліст невеликі. Але головне, для чого потрібна міжнародна промо-кампанія фільму-кандидата від України – це щоб ті 5600 академіків звикали до того, що українське кіно є, і воно присутнє на міжнародному ландшафті. Це частина промо-кампанії українського кіно в цілому», – коментує автор фільму «Рівень чорного» Валентин Васянович.

Також на стенді відбудеться перша міжнародна презентація історичної драми «Антон» режисера Зази Урушадзе, зйомки якої наразі тривають в Одеській області. Фільм є копродукцією України, Грузії, Литви та Польщі й розповідає історію німецького поселення на півдні України у 1919 році.

На преc-конференції у Києві, присвяченій роботі національного стенду, голова Держкіно та ініціатор проведення української індустріальної програми в Торонто Пилип Іллєнко зазначив: «Україна вже давно бере активну участь в подібних заходах на великих кінофестивалях та кіноринках. Цьогоріч ми вперше на офіційному індустріальному рівні долучимося до великих кіноівентів Північної Америки. Ця участь є для нас надзвичайно важливою, адже це кіноринок одного із найбільших кінофестивалів у світі. Також важливо, що окрім Українського стенду на кіноринку ми також проведемо Дні українського кіно в Торонто. Це дозволить всебічно представити наше кіно та можливості нашої країни, аби залучити кіновиробників з усього світу».

«Стенд на кінофестивалі в Торонто буде вже третім в рамках руху української кіноспільноти на міжнародну арену під слоганом Ukraine is Your Destination. Ми, як об’єднання представників кіноіндустрії, і наші партнери з державних органів хочемо вибудувати послідовну роботу на міжнародному ринку – робити українські стенди на усіх важливих ринках та фестивалях, послідовно доносити єдині правильні меседжі міжнародній спільноті», – наголосила виконавчий директор Української Кіноасоціації Вікторія Ярмощук.

Паралельно робочою групою стенду буде організовано Дні українського кіно в Торонто – серію відкритих показів нещодавно вироблених повнометражних українських фільмів. Програма включає відомі у світі документальні стрічки «Процес» Аскольда Курова (Спеціальна подія Берлінале–2017; фільм було вироблено без участі України. – НСКУ) та «Школа №3» режисерів Лізи Сміт та Георга Жено (Ґран-прі Generation 14+ Берлінале–2017); історичний екшн «Червоний» режисера Зази Буадзе за романом Андрія Кокотюхи; драму Тараса Ткаченка «Гніздо горлиці», нагороджену шістьма національними кінопреміями «Золота Дзиґа»; трагікомедію Аркадія Непиталюка «Припутні» та кримінальну комедію «DZIDZIO Контрабас» Олега Борщевського, яка зараз перебуває  в українському кінопрокаті.

Український стенд на 42-му Міжнародному кінофестивалі в Торонто організовано Державним агентством України з питань кіно спільно з Посольством України в Канаді, за підтримки Українського Національного Об'єднання в Торонто та представників української кіноіндустрії.

Офіційна інформація

19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ