f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

У Японії віднайшли втрачений український фільм «Мавпа і людина»

03.09.2017

29 серпня 2017 року під головуванням міністра культури України Євгена Нищука відбулося робоче засідання Організаційного комітету з підготовки та проведення Року Японії в Україні, під час якого розглядали питання підготовки та проведення заходів у рамках Року Японії в Україні.

Під час засідання перший заступник міністра культури Світлана Фоменко поінформувала присутніх про заплановані відомством мистецькі заходи у рамках цієї події. Серед іншого, це реставрація української кінострічки «Людина і мавпа» (1930), яка дотепер вважалася втраченою та нещодавно була віднайдена у Токійському кіноархіві. За словами Світлани Фоменко, плівку планують відреставрувати, а потому провести перформанс під час її офіційного показу.

Представник Національного центру Олександра Довженка Тетяна Майборода повідомила, що нині ведуть переговори щодо повернення плівки в Україну.

Вочевидь йдеться про дебютну науково-популярну стрічку Андрія Вінницького «Мавпа і людина», яку вважали втраченою.

Інформацію про фільм і кадр із нього наводить у першому томі довідника «Фактографічна історія кіно в Україні. 1896–1930» кінознавець Володимир Миславський.

Фільм «Мавпа і людина» (6 частин, 1500 [1800] м, тобто близько 60 хвилин) було вироблено Одеською кінофабрикою ВУФКУ.

Режисер Андрій Вінницький. Оператор Йосиф Рона. Стрічку було створено за участі фізіологів РСФСР.

«Знято в Сухумі, в науково-дослідницькому розпліднику мавп НКЗ РСФСР, який є єдиним розплідником в Європі, де мавпи акліматизуються. В цікавих і захопливих сценах проходить перед глядачами життя мавп, їх навички і звички, їх ігри. У картині продемонстровано зростання та розвиток мавпенят від перших днів народження», – йшлося у виданні «Кинофильмы. Продукция СССР» 1931 року.

Натомість, перша згадка про стрічку «Мавпа і людина» була у 1928 році.

Власна інформація НСКУ

19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ