f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Пилип Іллєнко не підтримує ідею приватизації державних кіностудій

30.08.2017

Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко не підтримує плану Міністерства економічного розвитку і торгівлі щодо приватизації державних кіностудій. На його думку, спершу потрібно проаналізувати причини неефективної роботи цих підприємств, реформувати їх і за потребу залучити інвесторів, але не приватизовувати, повідомляє «Детектор медіа».

Свою думку Пилип Іллєнко висловив 27 серпня 2017 року в інтерв’ю Світлані Орловській на «Прямому каналі»:

«Я проти такого підходу (плану Мінекономрозвитку в довгостроковій перспективі приватизувати державні кіностудії. – ДМ). Я вважаю, що перед тим, як говорити, приватизувати щось чи не приватизувати, треба провести аналіз, які є проблеми, чому це підприємство недостатньо ефективно працює, усунути ці проблеми.

Часто ці проблеми не мають жодного стосунку до приватизації, а стосуються архаїчних організаційно-правових форм (такого рудименту радянської системи держави і права, як державне підприємство). Стосуються абсолютно нереалістичних правил про порядок здачі в оренду майна цих підприємств, яке робиться за погодженням з Фондом держмайна за абсурдними тарифними ставками. Чи, наприклад, стосуються необхідності перераховувати майже весь прибуток цих підприємств (75%) до державного бюджету, незалежно від того, як працює це підприємство. Ми розуміємо, що якщо йдуть вкладення в капітальні речі (будівництво чи купівлю обладнання), ці гроші не кладуться на витрати – вони “амортизуються”, але таким чином у підприємства виникає “прибуток”, який треба перераховувати. Насправді ніякого прибутку нема, але з точки зору податкового обліку він є, хоча в реальності ніхто нічого не заробив.

Ці всі речі треба реформувати (і це стосується не лише державних кіностудій, а всіх державних підприємств). А потім дивитися – чи треба приватна інвестиція, в якому обсязі, хто має бути цей інвестор.

Я переконаний, що можна робити якісь речі і без приватизації. А якщо ми говоримо про інвестора, який не обов’язково братиме участь у приватизації, а може бути партнером на різних умовах, які передбачені чинним законодавством, то такий інвестор має бути профільним. Бо інакше прийдуть девелопери. Адже найпростіший спосіб заробити на землі, на якій стоїть кіностудія, – це побудувати торгівельно-розважальний центр чи житловий квартал, аніж розвивати кіновиробничтво на цьому місці. А на території кіностудії Довженка є й елементи культурної спадщини: Довженківський сад, музей Довженка…»

«Детектор медіа», 28 серпня 2017 року

20 листопада, середа, Малий зал. «ЦИКЛ ВЕЧОРІВ ІСПАНОМОВНОГО КІНО»

10 грудня, вівторок, Червоний зал ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ Посольство Аргентини в Україні представляє Художній фільм «ПІДПІЛЬНЕ ДИТИНСТВО»

11 грудня, середа, Синій зал ДНІ КИРГИЗЬКОГО КІНО В УКРАЇНІ Присвячено 85-річчю Чингіза Айтматова