f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

«UA: Перший» підготував до Дня Незалежності три документальних фільми «Дисиденти»

21.08.2017

До 26-ї річниці Незалежності України «UA: Перший» підготував три документальних фільми із циклу «Дисиденти», які можна буде побачити на телеканалі упродовж тижня, інформує «Суспільне мовлення».

Прем’єра документального фільму «Микола Руденко. Формулу життя знайдено» відбудеться на «UA: Першому» у понеділок, 21 серпня 2017 року, о 19:55.

Микола Руденко – український письменник та вірний сталінець, чий всесвіт несподівано зруйнував Хрущов своєю доповіддю про сталінські злочини. «Намагаючись відновити свою систему координат, письменник зробив сміливий висновок: радянські катівні, мільйони смертей – це плід хибної ідеології, а продовжувати будівництво комунізму за хибною системою координат немає сенсу. Тобто Радянський Союз має зникнути. Його одразу оголосили божевільним і направили на лікування до психоневрологічного госпіталю, а твори заборонили навіть критикувати, щоб уникнути жодної згадки про автора. Згодом Микола Руденко стане одним із засновників Української гельсінської групи, сидітиме у в’язниці, поїде до США, де отримає політичний притулок, і зрештою зустріне незалежність української держави на рідній землі», – повідомляє телеканал.

У вівторок, 22 серпня 2017 року, о 19:55, в ефірі «UA: Першого» відбудеться прем’єрний показ документальної стрічки «Олесь Шевченко. Як на сповіді». Телеканал пояснює, що Олесь Шевченко став дисидентом ще у дев’ятому класі, оскільки вже тоді не сприймав систему, яка панувала за часів Сталіна і відчував, що жити потрібно не так. І цей спротив постійно наростав.

Прем’єру документальної стрічки «Левко Лук’яненко. Йти за совістю» про людину, яка присвятила життя боротьбі за свої ідеали, «UA: Перший» покаже у середу, 23 серпня, о 19:55. Автори фільму зазначають, 27 років життя – у тюрмах та таборах, 450 днів – у приміщеннях камерного типу і карцерах. 23 тисячі кілометрів етапу та 45 голодовок. Його мордували холодом та голодом, провокаціями і знущаннями. Його тричі намагались фізично знищити. Але він вистояв. І став одним із співавторів Акту про незалежність України, прийняття якого дуже символічно відбулося у день його народження.

Над документальними фільмами працював Володимир Качур і команда «UA: Першого».

Крім того, 23 і 24 серпня 2017 року телеканал покаже документальні фільми про дисидентів «Ті десять років. Євген Сверстюк», «Кардинал Любомир Гузар», «Українська Гельсінська спілка: вектор визначено» (дві частини). 

«Суспільне мовлення», 21 серпня 2017 року

19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ