f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Кіноподії 2-го фестивалю «Параджанов на Левандівці»

20.08.2017

20 серпня 2017 року у Львові розпочався 2-ий фестиваль «Параджанов на Левандівці», повідомляє Zaxid.net.

Левандівка у якості локації фестивалю вибрана невипадково, адже саме у цьому львівському районі з’явилась перша в Україні вулиця Сергія Параджанова. Хоча якщо замислишся, генієм якого місця є Параджанов, легко загубитися: Києва, Єревана, Тбілісі? Грузії, Вірменії, України? А може, він – геній самої Москви (найстрашнішого для режисера міста, звідки надходили укази про його арешт та знищення, адже зважати на негласні правила гри він не хотів)? Незрозуміло... Як і багато іншого.

Параджанов узагалі настільки космічний, що в жодне з відомих прокрустових лож його не помістиш. Параджанов – особистість епатажна, свободолюбна й поетична. Рідко з ким настільки беззастережно римується зазвичай суперечливий епітет «геній».

Параджанов – автор, можливо найкращої стрічки за всю історію українського кіно «Тіні забутих предків» за твором Михайла Коцюбинського. «Тіні...» несподіваним чином синтезували в собі фольклорні мотиви, рішучий експериментальний режисерський стиль та прекрасну операторську пластику Юрія Іллєнка. «Тіні забутих предків» – перша ластівка та найвища вершина українського поетичного кіно. Цей фільм також покажуть під час фестивалю.

Подаємо інформацію про найцікавіші кіноподії фестивалю. Повністю програму пожна побачити тут>>>.

Покази фільмів Сергія Параджанова:

  • 21 серпня, о 21:00 – «Колір гранату» (1969)
  • 22 серпня, о 21:00 – «Андрієш» (1954).
  • 23 серпня, о 21:00 – «Тіні забутих предків» (1964).

Зустріч із кінознавцем Сергієм Тримбачем

25 серпня, о 17:00 відбудеться зустріч із кінознавцем і сценаристом Сергієм Тримбачем «Параджанов – небезпечно вільна людина» та показ документального фільму про Сергія Параджанова «Небезпечно вільна людина» (2005), створеного Романом Ширманом за сценарієм Сергія Тримбача. Початок показу о 19:00

Наступного дня, 26 серпня, о 15:00 Сергій Тримбач проведе майстер-клас «Поетика фільмів Сергія Параджанова».

Зустріч із кінорежисером Романом Балаяном

27 серпня, о 17:00 відбудеться лекція кінорежисера Романа Балаяна «Параджанов. Людина і міф», а також показ стрічки Романа Балаяна «Ніч в музеї Параджанова» (початок о 18:30). Потому, о 19:30, Роман Балаян візьме участь у дискусії «Тінь свободи».

За інформацією Zaxid.net

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.