f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

У Львові розпочалися зйомки авантюрної комедії режисера Олександра Березаня «Шляхетні волоцюги»

16.08.2017

У Львові розпочалися зйомки авантюрної комедії режисера Олександра Березаня «Шляхетні волоцюги» про славетних львівських відчайдухів.

Дія стрічки відбувається у довоєнному Львові у 1938–1939 роках. Фільм розкриє колорит субкультури львівських батяр через їхню мову та пісні. Глядачі побачать трансформацію свідомості молодих людей від гульвіс до серйозних, зрілих особистостей з благородною метою в житті.

«Ми зніматимемо в історичній частині Львова: на площі Ринок, вулиці Вірменській, Личаківському кладовищі, Домініканському соборі та інших упізнаваних місцях міста. А у Києві будуватимемо деякі об’єкти для ключових сцен, а також літатимемо на повітряній кулі», – говорить продюсер стрічки Геннадій Богук.

Поштовхом до написання сценарію стала польська стрічка режисера Міхала Вашинського «Włóczęgi» («Волоцюги») 1939-го року, де вперше прозвучала популярна пісня «Тільки у Львові». Проте фільм Олександра Березаня не є оновленою версією польської картини.

«По-перше, це сучасний фільм, а по-друге – український. І я би не називав його рімейком. Він, скоріше, створюється за мотивами відомої польської кінострічки Міхала Вашинського, що надихнула авторів на написання цього сценарію. Але у нас залишилась основна канва», – зазначив режисер Олександр Березань.

Зйомки триватимуть півтора місяці у Львові та Києві. На великі екрани стрічка вийде восени наступного року.

Проект повнометражного художнього фільму «Шляхетні волоцюги» став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору кінопроектів Держкіно та отримав державну фінансову підтримку у розмірі 18 млн. 582 тис. грн. (50% загальної вартості виробництва фільму).

Сценарій Дмитра Наумова та Тараса Боровока. Виробництво компанії «Ганзафільм». Продюсер стрічки Геннадій Богук.

У ролях: Ірина Гришак, Павло Кружнов, Юрій Хвостенко, Іван Шаран, Олег Примогенов, Ксенія Ніколаєва. Яскраві образи в епізодах втілюють Брати Гадюкіни, які виконують у стрічці ряд веселих батярських пісень.

Офіційна інформація

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.