f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Розпочалися зйомки повнометражної історичної кінодрами «Антон»

14.08.2017

10 серпня 2017 року в околицях селища Стара Еметівка (Біляївський район Одеської області) на березі Куяльницького лиману, відомого своїми краєвидами, розпочалися зйомки  повнометражного художнього фільму Зази Урушадзе «Антон».

Стрічка створюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Сценарій фільму «Антон» написаний за мотивами книги «Антон, його друг і російська революція» канадця Дейла Ейслера, нащадка німецьких колоністів, який написав її за спогадами свого дядька (власне, він і є прототипом головного героя – Антона).

Дія картини розгортається у 1919 році у німецькій колонії Гільдендорф неподалік від Одеси. У цьому селищі на березі лиману цілком гідно живе німецька сім'я – Ніколас, Христина та їхні діти: вже дорослий Йохан, десятирічний Антон і його молодша сестра Емма. Мирний уклад поселення порушує «російська революція». Життя навколо кардинально змінюється, але діти продовжують залишатися дітьми і вірять в свій казковий світ без погромів і смертей: світлий і чистий як хмари, які повільно пливуть в синьому небі над блискучим від солі лиманом.

Місце зйомок «Антона» скоригувало літературну основу сценарію і стало жити у фільмі своїм справжнім, невигаданим життям. Коли зйомки були вже розплановані, в останній момент на пагорбі над селом дійсно виявилося давнє німецьке кладовище. 

«Ця земля називалася «німецьким раєм», – розповідає один зі сценаристів фільму Вадим Єрмоленко, – тут були свої сорти винограду, свої сорти сиру, своє вівчарство – все, що було потім знищено і стерто з лиця землі».

Головні герої – два маленькі хлопчики. Акторів шукали по всьому світу, творча група обирала з кількох сотень дітей. Микита Шланчак, німець російського походження, гратиме Антона. Він приїхав на зйомки з Німеччини. Його маму грає актриса з Лондона, латвійка. Микита Дзядя грає Яшу. Він одесит і ніколи не знімався в кіно, але дуже сподобався режисерові як типаж.

Зніматися картина буде 42 знімальні дні, до початку жовтня 2017 року. Головне місце зйомок – в селищі Стара Еметівка, ще декілька днів будуть знімати в Одесі і на півдні області, поблизу Білгорода-Дністровського.

Довідково:

Кінопроект повнометражного художнього фільму «Антон» став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно та отримав державну фінансову підтримку розміром 20 млн. 312 тис. грн., що складає 50% загальної вартості виробництва фільму.

Режисер-постановник: Заза Урушадзе, номінант на премію «Оскар» за фільм «Мандарини». Автори сценарію: Заза Урушадзе, Вадим Єрмоленко, Дейл Ейслер, за мотивами книги Дейла Ейслера «Антон, його друг і російська революція».

Виробництво: продюсерський центр «ІнсайтМедіа», у копродукції з Georgian International Films, в асоціації з Одеською кіностудією та ARTBOX (Литва), у партнерстві із ĶRAKOVIA PRODUCCIONES (Польща).

Продюсери: Володимир Філіппов, Мірза Давітайя, Андрій Суярко, Алла Овсяннікова.

За фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно, Національного грузинського кіноцентру.

Офіційна інформація

19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ