f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

СТБ має прокатні посвідчення на «Коли ми вдома» – відповідь каналу ТЕТ

10.08.2017

Претензії телеканалу ТЕТ до Держкіно щодо необхідності отримання прокатних посвідчень на скетчкоми прокоментували на телеканалі СТБ, зазначивши, що СТБ має прокатні посвідчення на проект «Коли ми вдома», повідомляє «Детектор медіа».

Телеканал СТБ з 2014 року отримує прокатні посвідчення на проект «Коли ми вдома», який є художнім телевізійним серіалом, а не скетчкомом, як вважає телеканал ТЕТ. Про це «Детектору медіа» повідомили в прес-службі телеканалу СТБ, коментуючи претензії телеканалу ТЕТ до Держкіно щодо того, чи мають усі телеканали отримувати прокатні посвідчення на скетчкоми.

СТБ відреагував на таку цитату з прес-релізу телеканалу ТЕТ: «Керівництво телеканалу ТЕТ обурює не лише факт зміни жанрової приналежності шоу, яке вже в ефірі 7 сезонів, а й вибірковий характер дій держрегулятора. Адже інші подібні програми, як-от "Коли ми вдома" каналу СТБ, "Сышишь шоу" каналу НЛО, "На трьох" каналу ICTV та інші продовжують працювати в жанрі телевізійного скетчу, а кіноексперти порушень у цьому не вбачають».

«Хочемо звернути увагу, що з 2014 року публічне сповіщення серіалу "Коли ми вдома" здійснюється на підставі прокатних посвідчень на художній телевізійний серіал, тому вищезгадана цитата є безпідставною та маніпулятивною. Будемо вдячні, якщо колеги надалі не будуть посилатися на проекти СТБ, не володіючи достатньою для цього інформацією», – повідомили в прес-службі каналу СТБ.

Нагадаємо, 31 липня 2017 року телеканал ТЕТ заявив, що стурбований тим, що члени Експертної комісії Держкіно отримали завдання проаналізувати скетчком «Країна У», чи є цей продукт ігровим. Мовник пов’язав це з новими правилами отримання прокатних посвідчень для такого жанру як скетчком. Держкіно у свою чергу заявило, що аналіз «Країни У» проводиться на прохання Міністерства культури після інциденту на зйомках скетчкому і пов’язаний виключно з цим конкретним випадком.

7 серпня 2017 року телеканал ТЕТ заявив, що готує судовий позов до Держкіно через ухвалене ним рішення щодо зміни жанрової приналежності «Країна У» зі скетч-шоу на ігровий серіал. За даними каналу ТЕТ, подібні програми на інших каналах («Коли ми вдома» каналу СТБ, «Сышишь шоу» каналу НЛО TV, «На троих» каналу ICTV та інші) «продовжують працювати в жанрі телевізійного скетчу, а кіноексперти порушень у цьому не вбачають».

Перший заступник голови Держкіно Сергій Неретін у коментарі «Детектору медіа» погодився, що рішенням експертів Держкіно створено прецедент, який, швидше за все, потягне за собою певні зміни і для телеканалу ТЕТ, і для інших телеканалів, які позиціонують скетчкоми як програми.

Директор телеканалу НЛО TV Іван Букреєв, коментуючи претензії телеканалу ТЕТ до Держкіно, повідомив «Детектору медіа», що телеканал НЛО TV отримує прокатні посвідчення на свої скетчкоми і не бачить у цьому проблеми. Але деякі телеканали зараховують скетчкоми до передач, а не серіалів, щоб вони підпадали під квоту передач у програмній концепції, а не під квоту фільмопоказу.

Мар’яна Закусило, «Детектор медіа», 10 серпня 2017 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.