f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

На 70-му МКФ у Локарно відбулася світова прем’єра комедії Андреа Маньяні «Ізі»

10.08.2017

8 серпня 2017 року на 70-му МКФ у Локарно з успіхом пройшла світова прем’єра українсько-італійського фільму режисера Андреа Маньяні «Ізі».

Фільм було створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Міністерства культури Італії та Регіонального аудіовізуального фонду Фріулі-Венеція-Джулія. Виробництвом «Ізі» опікувалися кінокомпанії Fresh Production Group (Україна), Вartlebyfilm та Pilgrim Film (Італія).

Подію у Фейсбуці прокоментував голова Держкіно Пилип Іллєнко: «Не зважаючи на проливний дощ, що накрив це курортне містечко вже майже протягом цілої доби, на показ прийшло не менш ніж 2,5 тисяч глядачів, які на одному подиху переглянули стрічку і зустріли її оваціями.

До речі, це перший проект, контракт на реалізацію якого я підписав в якості голови Держкіно, отже для мене це своєрідний дебют.

Між іншім, мій батько Юрій Іллєнко 56 років тому саме на цьому фестивалі отримав перший в своєму житті приз – за свій дебют у кіно, операторську роботу на картині «Прощайте, голуби». Тоді, звичайно, радянска влада його в Локарно не пустила».

14 вересня 2017 року «Ізі» виходить в широкий український кінопрокат.

Фільм розповідає про 40-річного італійця-невдаху на ім'я Ізі, який на прохання брата везе з Італії у високогірне карпатське село труну із тілом загиблого на будівництві українського заробітчанина.

Окрім «Ізі» Україну у програмах 70-го МКФ у Локарно представляють стрічки «Випуск ’97» Павла Острікова, «Іній» Шарунаса Бартаса, «Стасіс» Мантаса Кведаравічуса.

Власна інформація НСКУ

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.