f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

У Держкіно розповіли, скільки українських прем'єр очікується в кінотеатрах восени

10.08.2017

Перший заступник голови Державного агентства України з питань кіно Сергій Неретін пообіцяв дві українські прем’єри щомісяця, інформує «Детектор медіа».

Про це пан Неретін повідомив в програмі «Ранкова Хвиля» на «Громадському радіо», коментуючи окремі аспекти Закону «Про державну підтримку кінематографії в Україні», якому передувала тривала дискусія.

«Коли запрацює цей закон, якщо ми говоримо про кінотеатри, ми прибираємо ПДВ на ввезення кінематографічного обладнання до кінотеатрів. Потім буде пільга на квитки на українські фільми (ми прибираємо ПДВ з них). Я вважаю, що ці дві речі сприятимуть розвитку кінозалів», — зазначив Сергій Неретін.

Він анонсував прем’єру 24 серпня 2017 року фільму «Червоний», у якому йдеться про повстання в ГУЛАГу.

«Потім буде щомісяця дві українські прем’єри. Не всі вони будуть вдалі, я вам чесно кажу, але вони як мінімум будуть дискусійні. І, починаючи з осені цього року, у нас буде одна-дві українські прем’єри щомісяця. Можливо далі ми вийдемо на більшу кількість українських прем’єр. В основному це будуть глядацькі стрічки: комедії, драми, в лапках можна сказати «бойовики» — гостросюжетні фільми», — розповів гість студії.

Станом на 2013 рік в українських театрах було 20% російського кіно. У 2016 році ця цифра зменшилася до 6%. Цього року ця цифра складає 3%.

«Глядачі трошки розучилися дивитися російське кіно. Я думаю, що цьому сприяли і події, які сталися за останні три роки», — наголосив Сергій Неретін.

«Детектор медіа», 8 серпня 2017 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.