f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Визначено лауреатів Премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності за 2017 рік

29.07.2017

25 липня 2017 року у Державному комітеті телебачення та радіомовлення України відбулось засідання Комітету з Премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності.

Вів засідання перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.

На здобуття Премії цього року надійшло 17 друкованих та аудіовізуальних робіт. Після обговорення висунутих робіт відбулося голосування.

У номінації «За кращий твір у телевізійній сфері» члени Комітету більшістю голосів ухвалили рішення присудити Премію фільму Тараса Каляндрука «Віденські стежки Івана Франка. Подорож на захист честі» (2016). Фільм, що вийшов в ефірі Львівської регіональної дирекції ПАТ «НСТУ», розповідає про навчання і наукову роботу Івана Франка у знаменитому Віденському університеті, захист ним докторської дисертації. Фільм розкриває взаємини Івана Франка з видатними вченими-славістами та лідерами тогочасної австрійської соціал-демократії, а також єврейським мислителем Теодором Герцлем.

Премія імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності заснована постановою Кабінету Міністрів України за пропозицією Держкомтелерадіо і Національної спілки журналістів у 2003 році. Вона присуджується щорічно напередодні дня народження Івана Франка 27 серпня. Премією відзначаються автори, чиї твори сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.

Склад Комітету з премії імені Івана Франка затверджується наказом Держкомтелерадіо. До Комітету входять представники Держкомтелерадіо, Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури України. Також до складу Комітету  включено представників громадськості – голову НСЖУ Сергія Томіленка, члена НСПУ Григорія Кримчука, голову правління Благодійного фонду «Троянди й виноград» Максима Рильського, президента громадської організації Всеукраїнський благодійний фонд «Журналістська ініціатива» Людмилу Мех, директора видавництва «Київ-Дакар-Париж» Бориса Клименка та інших. Очолює Комітет з Премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко.

Нагадаємо, що НСКУ висувала на здобуття Премії імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності у номінації «За кращий твір у телевізійній сфері» авторів короткометражної документальної стрічки «Повітряні захисники» (режисер Дмитро Пономарьов, кінокомпанія «Некст Фільм», 2016) про екіпаж транспортного військового літака AН-26, який був збитий 14 липня 2014 року над Луганськом.

Власна інформація НСКУ